Top-Fight.cz - bojové sporty
khabib odhaleni

Jak by dopadla válka Khabib vs. Oliveira? Orlův trenér nabídl odpověď

Charles Oliveira se zatím úspěšně prodírá všemi papírovými předpoklady a sráží na kolena jednoho soupeře za druhým. Jak by si ovšem vedl v bitvě proti bývalému vládci Khabibovi Nurmagomedovi?

To je otázka, která spoustu lidí velmi zajímá a na kterou se bohužel asi už nikdy v praxi nedozvíme odpověď. Musíme si proto vystačit pouze s teoretickou výpovědí, kterou přinesl vrchní kouč z American Kickboxing Academy Javier Mendez.

„Charles je dobrý fighter a zaslouží si veškeré možné uznání za to, co ve své kariéře dokázal, ale kdyby jednou došlo na fight mezi ním a Khabibem nebo dokonce na fight mezi ním a Islamem (Makhachevem), tak by prohrál,“ je si jistý uznávaný kouč ze San José.

„Khabib by na nic nečekal a od prvních sekund by se s Charlesem pustil do grapplingu, kde by dominoval. Víme, že je Oliveira skvělý zemař, má skvělé jiu jitsu, ale na Khabibův grappling nikdo nemá. Znáte mě, a tudíž víte, že jsem k vám vždy upřímný. A takto to prostě cítím,“ sdělil Mendez.

„A i vzhledem k tomu, jak Charlese obdivuji, tak se domnívám, že by neporazil ani Islama. To je člověk, který jde po Khabibových stopách, snaží se dosáhnout jeho úrovně. Myslím si, že i on by nad Charlesem dominoval,“ vypověděl Mendez ve svém AKA podcastu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
  • Top-Fight.cz
  • UFC
  • Jak by dopadla válka Khabib vs. Oliveira? Orlův trenér nabídl odpověď