top fight logo export web
Martin Karaivanov

Jdeme do nejtěžšího zápasu kariéry, většina lidí Jirku favorizuje, ale já to tak jasně nevidím, hodnotí trenér

Glover Teixeira je sice veterán, ale zato nesmírně zkušený. Jeho zem pro Jirku nepochybně bude velkou hrozbou.

Jiří Procházka se konečně dočkal oficiální bitvy o titul a teď bude jenom na něm, jak moc se k jeho zisku přiblíží.

Glover Teixeira chytil na stará kolena slinu, zničil drtivou většinu špičky polotěžké váhy a nakonec si hravě pohrál i s bývalým šampionem Janem Blachowiczem. I když je Jirka knokautový umělec a v očích lid í jasný favorit, před žádnou snadnou zkouškou rozhodně nestojí, spíše naopak.

„Já nevím, co říct. Mám radost a vážím si toho, je to výsledek naší dlouhé cesty, ale v tuhle chvíli na emoce není čas. Potřebujeme se zavřít do tělocvičny a pracovat. Uvažovat logicky a nenechat se ovlivňovat. Emoce by mohly přijít po zápase,“ nechal se slyšet serverem iDNES vyzpovídaný trenér Martin Karaivanov.

„Jdeme do nejtěžšího zápasu v naší kariéře. Většina lidí Jiřího jednoznačně favorizuje, ale ono se to nezdá a já to tak jasně nevidím. Glover je tvrďák, hodně vydrží a bude mít jasný plán, na zemi je nebezpečný,“ připomněl.

I to je jeden z důvodů, proč Procházka odlétá do amerického Phoenixu, kde bude pilovat svůj wrestling po boku dvojnásobného šampiona Henryho Cejuda.

„Cejudo se nabídl, že Jiřímu pomůže v přípravě proti Gloverovi. Se zemí, wrestlingem… Je to jeden z přípravných kempů. Jiří to vnímá pozitivně, měsíc je dostatečně dlouhá doba, abychom natrénovali specifické věci a dostali je pod kůži. Určitě ale nebudeme zanedbávat ani postoj,“ dodal pro server iDNES Karaivanov.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.