top fight logo export web
conor mcgregor putin prezident

Je možné, že nějaké zápasy, kde figurují ruští fighteři, budeme muset zrušit, přiznává Dana White

Ačkoliv nerad, i Dana White bude možná muset zrušit několik zápasů, v nichž figurují fighteři ruské národnosti.

Vše se odvíjí od vypjaté situace, která nastala na Ukrajině, na jejíž území zaútočila ruská vojska. A právě kvůli tomuto útoku začaly na Rusko padat sankce, které se dotknou i sportovců.

Fotbalové či hokejové kluby už jsou vyřazeny z veškerého evropské či dokonce světového dění a MMA fighteři dost možná budou mít potíže s vízem, aby se dostali ze země. A to se ani neví, jak nějaké zápasníky ruské národnosti publikum přijme.

„Jedná se o skutečný problém, který bohužel nebudeme mít možnost nijak ovlivnit. Už teď nám bylo hlášeno několik případů, kdy zápasníci evidují problémy s vízy. Některé zápasy zřejmě budeme muset přeložit, jiné dokonce i úplně zrušit. Uvidíme, jak se ta situace vyvine,“ přiznával sám lodivod velkolepé MMA společnosti Dana White.

„Záležet bude na tom, jaké sankce budou na Rusko uvaleny. V každém případě se jedná o věc, kterou teď nemá cenu řešit skrze media. Naše modlitby směrují k těm, kteří se v době této války na Ukrajině trápí. Podstatné je, aby se ta situace co nejdříve uklidnila, zápasy mohou počkat,“ připustil.

Nejistá je tedy svým způsobem i budoucnost současného dočasného šampiona bantamové váhy Petra Yana, jenž by se měl na turnaji UFC 273 (9. dubna) střetnout na Floridě s regulérním šampionem Aljamainem Sterlingem. Toto je příklad jednoho ze zápasů, který by se mohl dočkat odkladu.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.