top fight logo export web
Jiri Prochazka UFC 274

Jedeme na území soupeře, musíme se psychicky připravit na vše! je si vědom těžké pozice Martin Karaivanov

V sobotu večer vypukla mezi domácími fanoušky bomba v podobě oficiálního potvrzení titulové bitvy Jiřího Procházky. Brett Okamoto, který přináší informační servis o UFC pro ESPN, nám prozradil i datum a pravděpodobné místo konání turnaje UFC 274. Sedmého května v Riu tak Jiří dostane jako první Čech šanci zabojovat o titul UFC!

Většina fanoušků vidí českého samuraje jako jasného favorita na zisk opasku, ale jeho trenér Martin Karaivanov varuje před podceněním brazilského veterána.

„Jdeme do nejtěžšího zápasu kariéry. Většina lidí Jiřího jednoznačně favorizuje, ale ono se to nezdá a já to tak jasně nevidím. Glover je tvrďák, hodně vydrží, a bude mít jasný plán, na zemi je nebezpečný. Nyní se potřebujeme zavřít do tělocvičny a pracovat. Uvažovat logicky a nenechat se ovlivňovat. Emoce by mohly přijít po zápase.“

Jiří se před tímto duelem nebude spoléhat pouze na kemp v Čechách, ale vyrazí i do zahraničí. Příští měsíc jej čeká pobyt u Henryho Cejuda ve Phoenixu, kde se připravuje i aktuální šampion muší váhy Deiveson Figueiredo nebo legendární Jon Jones.

„Cejudo se nabídl, že Jiřímu pomůže v přípravě proti Gloverovi se zemí a wrestlingem. Je to jeden z přípravných kempů. Jiří to vnímá pozitivně, měsíc je dostatečně dlouhá doba, abychom natrénovali specifické věci a dostali je pod kůži. Určitě ale nebudeme zanedbávat ani postoj.“

O tom, že současného šampiona požene vyprodaná hala, asi nepochybuje nikdo. Brazilci umí vytvořit opravdu pekelnou atmosféru, která se specifickým klimatem může hrát velkou roli.

„Glover je v Brazílii legenda a bude mít obrovskou podporu fanoušků. Musíme se psychicky připravit na vše. Poletíme určitě minimálně o týden až deset dnů dřív, než začne UFC fight Week, abychom si zvykli na časový posun i podnebí. Doteď jsme zápasili prakticky v prázdných halách, poprvé se ukážeme před vyprodaným stadionem, navíc o titul. K tomu budeme do klece nastupovat jako první, takže až začne přicházet Glover, bude potřeba celou atmosféru odfiltrovat a soustředit se jen na zápas.“

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.