top fight logo export web
Thiago Moises prohra

„Jeho bojové IQ je mnohem větší!“ – Thiago Moises tuší, kdo ovládne válku Dariush vs. Makhachev

Dvě prvotřídní lehké váhy už brzo vstoupí do nitra klece, jen jedna se ale přiblíží k boji o titul.

Thiago Moises měl za svou kariéru tu čest bojovat s oběma elitními bojovníky, jimiž jsou Islam Makhachev a Beneil Dariush. Oba disponují prvotřídním grapplingem a jejich bojové styly se téměř zrcadlí. Kdo tedy bude mít v tomto vzájemném duelu navrch?

„Kdybych měl oba borce porovnat, tak musím říct, že Dariush má o něco lepší jiu jitsu a také větší sílu v postoji. Wrestling mají oba přibližně na stejné úrovni, ale kde bude zásadní rozdíl, to je bojové IQ. A právě v tomto ohledu bych řekl, že je Islam lepší,“ prozradil Thiago Moises v rámci své osobní zkušeností.

„Pokud vezmeme v potaz, že oba borci disponují téměř stejnými styly, vsadil bych si na jediný rozdílový faktor, kterým je bojové IQ. A Makhachev mi v lehké váze přijde jako nejchytřejší fighter. Proto sázím na něj,“ podělil se o svou predikci.

Jak to nakonec dopadne, to se dozvíme 26. února na turnaji UFC Fight Night 202. S trochou štěstí by z této bitvy mohl vzniknout nový titulový vyzývatel, jenž vyzve lepšího z dvojice Oliveira vs. Gaethje. Stále se ovšem čeká na to, jak kartami zamíchá Conor McGregor, až doléčí svou zraněnou nohu.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.