top fight logo export web
jiri prochazka vitezstvi

Jiří Procházka jde brzy do akce! Vše se vyvíjí, jak má, navnadil fanoušky Martin Karaivanov

Situace v polotěžké váze organizace UFC se posouvá směrem, po kterém touží všichni tuzemští fanoušci. Bojovníci z top desítky si vzájemně dohodli zápasy a na ocet zbývá pouze šampion Glover Teixeira a náš Jiří Procházka.

Poslední dvojicí, která mohla obsazení titulového boje zamíchat, je Alexandar Rakič a Jan Blachowicz. Bývalý šampion ale kývl na nabídku otravného Rakušana, který se v posledním roce věnoval na poloviční úvazek napadání českého Samuraje.

Vše tak směřuje k očekávanému scénáři, na kterém se oba bojovníci dohodli již po Teixeirově výhře na UFC 267. Právě na tomto turnaji, který se konal loni v říjnu, ukázal zkušený Brazilec na Jiřího a označil ho jako právoplatného vyzyvatele. Hlavní boss organizace Dana White potvrdil tuto volbu hned v několika následujících rozhovorech, a tak se čeká jen na oficiální oznámení zápasu, a hlavně určení data, kdy k historické události dojde.

Nyní jsme pravděpodobně velmi blízko a od fantastické zprávy nás mohou oddělovat pouze hodiny. Jak jinak chápat Twitrovou zprávu Martina Karaivanova. „Potěšující ranní zpráva. Vše se vyvíjí, jak má a snad půjde ven co nevidět…“

Nejčastěji skloňovanou lokací a termínem je Brazílie někdy v průběhu května. Teixeira by měl mít již dávno doléčené všechny šrámy a pro jihoamerické publikum by byl tento zápas jistě velký svátek. Pro Jiřího by se naopak jednalo o nejtěžší možný scénář. Brazilci jsou k soupeřům svých miláčků nemilosrdní a dokáží jim znepříjemnit pobyt mnoha způsoby. Noční budíčky a ztížené podmínky na shazování jsou obvyklým standardem.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.