top fight logo export web
jiri prochazka

Jiří Procházka řeší nepříjemnosti, UFC ho chce poslat do nechtěné Brazílie

Začíná to vypadat, že se Jiří Procházka v prosinci v Las Vegas neukáže. Nově se diskutuje o nějakém termínu po novém roce, například v Brazílii…

Leden je měsícem, kterému se Procházka i jeho tým chtěli vyhnout. Jednak se hlavní PPV turnaj přesune do Brazílie, která je domovem vyzývatele Glovera Teixeiry, a jednak by měl Jirka i kouskovanou přípravu.

Vzhledem k tomu, že je tento termín odmítán, přichází v úvahu ještě únor, březen, potažmo ale i duben. Na tyto měsíce ještě žádné potvrzené místo konání není.

„Momentálně na tom pracujeme a jednáme o datu. Bohužel se v prosinci vrací Jon Jones (kterého chce UFC dosadit do hlavního zápasu turnaje v Las Vegas), proto nevíme, co vyjde na nás. Je možné, že to vyjde na začátek příštího roku,“ připouštěl možnou změnu obhajoby Procházka.

Hlavní je se vyhnout nepřátelskému teritoriu… „Brazílie nám byla nabídnuta jako první varianta. Do toho mě UFC chtělo natlačit, jenže obhajovat na domácí půdě mého soupeře není ze strategických důvodů zrovna dobré,“ řekl Procházka během zákulisního rozhovoru poté, co navštívil turnaj Oktagonu v Brně.

V současné chvíli je cílem dojít k nějakému verdiktu, jenž bude vyhovovat všem třem stranám. Tedy šampionovi, vyzývateli i organizaci. Vyzývatel i UFC pochopitelně preferují leden, který zase odmítá Jirka. Prosinec je komplikovaný, jak už zaznělo, kvůli Jonu Jonesovi, a proto by mohla padnout nějaká vzájemná dohoda například ohledně února. Nechme se překvapit…

Jiri Prochazka Glover Teixeira ufc odveta

Procházkův trenér: Brazílie je pro nás nepřijatelná

„Brazílie není úplně vhodný termín a místo, kde bychom chtěli obhajovat. Ono to souvisí i s tím, že by příprava vrcholila během vánočních svátků. Navíc krátce po Silvestru, na začátku roku, bych měl být s reprezentací thajského boxu v Singapuru. Nemohl bych se úplně věnovat závěru přípravy. Už jenom z tohohle pohledu nám to nevyhovuje, 10. prosinec je pro nás ideální,“ vysvětluje trenér Martin Karaivanov.

„Na listopad jsou dané zápasy a titulové zápasy, kalendář je plný. Pro nás je to dobré i vzhledem k Jiřího ruce. Prosinec je nejdřívější termín, kdy víme, že budeme připraveni. Navíc to bude v Las Vegas, což je neutrální místo, kde by to pro nás nebyla jáma lvová,“ sdělil.