top fight logo export web
Procházka poskočil v žebříčku a dočkal se další chvály. Toho porazí jen jeden člověk! říká Cormier

Jirka skvěle maká a každým dnem se ve všech ohledech zlepšuje, chválí Procházku trenér

Jiří Procházka v Americe nabírá nové zkušenosti, které se mu do dalších fází kariéry nepochybně budou velmi hodit.

Cílem bylo rozvinout schopnosti pro boj na zemi, což je dominantní stránka Glovera Teixeiry, s nímž letos v květnu Procházka zabojuje o titul šampiona polotěžké váhy. Po boku Henryho Cejudo ovšem český samuraj sbírá i jiné zkušenosti.

„Henry působí naprosto profesionálně, a hlavně má zájem Jirku posunout dál,“ pochvaloval si trenér Martin Karaivanov v rozhovoru pro sport.cz spolupráci s UFC legendou.

Extra chvála ovšem patřila českému samurajovi. „Jirka skvěle makal. Bylo vidět, že jde trénink od tréninku nahoru. Jeho wrestling, jeho pohyb a všechno kolem se zlepšuje. Měli jsme dvoufázové tréninky, makali jsme, střídali jsme typy tréninků. Pro Jirku je to velká příležitost, jak se zlepšovat, a toho chce beze zbytků využít.“

Karaivanov se momentálně vrací do Česka, kde se musí postarat také o své další svěřence. Procházka ovšem v USA zůstane až do 22. února. Do té doby bude pokračovat v zajetém pracovním režimu.

„Každý den byl víceméně stejný. Ráno jsme kolem 10 hodiny jeli do gymu, kde jsme měli zhruba dvouhodinový trénink. Pak jsme si obhospodařili nějaké jídlo, krátce jsme si odpočinuli a odpoledne, kolem 17:00, nás čekal druhý trénink. V podstatě jsme tam byli až do osmi do večera. Dali jsme si pak nějaké jídlo a na baráku jsme probírali různé techniky a co se na tréninku dělo. Další den byl stejný. V podobném duchu se jede celý kemp,“ popsal pro sport.cz, jak v zámoří probíhala příprava.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.