top fight logo export web
mark_hunt_ufc

Jon Jones a Brock Lesnar jsou m*dky podvodnické, říká Hunt

Ať už se nám to líbí, nebo ne, v každém sportu na světě se najde vždy někdo, kdo nějakým způsobem porušuje předepsaná pravidla.

Proti takovým lidem se staví nejen jejich vlastní fanoušci, ale i celá řada zápasníků, kteří chtějí dát najevo svou nespokojenost. Mnozí z nich byli možná hlasití, avšak těžkooděnce Marka Hunta bylo rozhodně nejvíce slyšet.

Ptáte se, co má Jon Jones a Brock Lesnar společného? Kromě toho, že oba to jsou velice obávaní bojovníci, tak si oba dva také prošli hrůznou minulostí odkazující na opakované pozitivní výsledky dopingových testů. A s látkami podporující výkonnost v těle nemá nikdo, co se pravidel a férovosti boje týče, slitování.

„Takové lidi bych nazval slabými!“ zlobil se dnes již čtyřiačtyřicetiletý zkušený bijec z těžké váhy. „Lidi o nich mluví jako o skvělých zápasnících, ale ve skutečnosti jsou všichni slabí.“ 

„Vaším cílem je vstát a každý den si plnit své povinnosti. Pokud chcete být nejlepší, musíte na sobě také každý den makat,“ říká Hunt. „Je tohle ovšem cesta, jakou se chcete vydat? Jsou steroidy vaším denním chlebem? Takovými lidmi jenom opovrhuju!“ přitvrzuje.

„Lidé mluví o Jonesovi a Lesnarovi jako skvělých individuích, jimž se pomalu nemůže nikdo rovnat, ale za sebe mohu jenom říct, že to jsou leda tak skvělí podvodníci. Proč by jim měl vůbec někdo dávat nějaký respekt?“ ptá se.

„Podváděli, aby se stali nejlepšími. Takoví lidé jsou slabomyslní, bez úcty k ostatním. Něco podobného bychom ve sportu neměli vůbec dovolovat,“ pokračuje ve své kritice.

Aby nezůstalo pouze u zmíněných dvou provinilců, kteří ještě v bohatém světě UFC neřekli své poslední slovo, poukazuje Hunt rovněž na zápasníky, z nichž by si ostatní mohli vzít příklad.

„Fjodor (Jemeljaněnko) je jednou z legend v těžké váze a nikdy nepodváděl, nepotřeboval to. ‚Mighty Mouse‘ (Demetrious Johnson) několik let obhajoval svůj titul a byl snad někdy přichycen, že podvádí? Nebyl!“ pravil sto dvacet kilogramů vážící obr z Nového Zélandu.

„Tihle borci si zaslouží zvláštní ocenění. Nikdy nepotřebovali podvádět, aby byli nejlepšími. To je důkazem, že to jde i bez toho,“ uzavírá.