top fight logo export web
Sityodtong White

Jsme největší MMA organizací na světě, má jasno Chatri Sityodtong. V čem UFC pokulhává?

Žádné UFC, to ONE Championship je největší MMA organizací na světě, je přesvědčený její zakladatel.

Zrak pravého bojovníka údajně nelže a jelikož býval Chatri Sityodtong sám zápasníkem, tak ví, jakou kvalitu pod střechou své organizace skrývá a jakou naopak skrývá konkurence.

Zatímco takové UFC sází hlavně na show a marketing, ONE FC jde po kvalitě, přičemž se snaží bojové sporty divákům zprostředkovat v jejich původní kráse.

„Ano, soupeříme s UFC, ale to je úplně jiná značka, která se zaměřuje na jiný druh lidí. A to může být trochu zavádějící, ale UFC jde převážně o show a podle toho si hledají i zápasníky. V tomto ohledu my jsme jiní,“ uvedl Sityodtong.

„ONE je pro změnu domovem skutečných bojových umělců, kteří se nezaměřují jen na MMA. Naším cílem je pochytat ty absolutně nejlepší zápasníky na světě. ONE FC je proto největší MMA organizací planety, co se kvality týče,“ soudí.

Dana White má k tomu jistě jiný názor a asi by řekl, že čísla prodaných lístků či PPV mluví jinak, ale faktem zůstává, že pokud nedojde k nějakému turnaji mezi oběma organizacemi, můžeme oba velikány porovnávat jen hypoteticky.

Příkladem nám ovšem může být Ben Askren, který byl ve ONE FC neporažen, a když přišel do UFC, tak jeho hvězda rychle uhasla. Naopak ve ONE FC zase už dvakrát ze tří soubojů prohrál bývalý UFC šampion lehké váhy Eddie Alvarez a nedávno zde dostal tvrdé KO i slavný myšák Demetrious Johnson.

Takový Sage Northcutt při svém debutu pod asijským velikánem schytal takové KO, že kvůli němu už tři roky nebojoval. Rentgen na jeho tváři objevil osm zlomenin.