Top-Fight.cz - bojové sporty
Ngannou: Usman je skvělý šampion. Nikdo ho nedá ve wrestlingu a teď už ani v postoji

Kamaru Usman nastínil, jaké největší chyby se Covington v odvetě s ním dopustil

Šampion Usman musel pochválit výkon svého soupeře Colbyho Covingtona, ale zároveň mu vytkl jednu zásadní věc, která ho stále celý zápas.

Lehko se to řekne, ale hůře se to udělá. Kamaru Usman je momentálně tou nejmocnější MMA silou, na kterou je snad nejtěžší se připravit. Přesto k dobrému výsledku prý Colby neměl moc daleko.

„Určitě je to velký bojovník, který si zaslouží můj respekt. V jeho stylu jsem viděl několik změn, snažil se mi přizpůsobit, ale zásadní, naprosto zásadní problém byl v tom, že se připravoval na mé staré já. Tedy na toho Kamarua, se kterým se střetl před dvěma lety,“ dal se do řeči Usman.

„Jak Colby, tak i celý jeho tým očekávali mé staré já. Jenže já jsem se za ty dva roky také posunul, můj postoj je teď úplně jinde a umím i lépe taktizovat. Tento vývoj nikdo nesledoval, a proto na to doplatili,“ domnívá se Usman.

Na jednu stranu se chtěl Kamaru zviditelnit, aby lidé pochopili, že se skutečně každým dnem vyvíjí, na druhou stranu je ale skutečně obtížné se na člověka jeho muskulatury a dovedností připravit. V rámci velterové váhy UFC to nedokázal vůbec nikdo a jen těžko se dá předpovědět, zdali to vůbec někdo ještě dokáže.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
  • Top-Fight.cz
  • UFC
  • Kamaru Usman nastínil, jaké největší chyby se Covington v odvetě s ním dopustil