top fight logo export web
chimaev souper mma ufc

Khamzat Chimaev naznačil, kdo bude jeho příští soupeř

Khamzat Chimaev přiznává, že je na čase učinit krok do střední váhy. A v merku má i jedno velké, divácky atraktivní jméno. 

Čečenský bijec, který o sobě tvrdí, že je největší hvězdou UFC, půjde svou slávu prodat do divize osmdesáti čtyř kilogramů. Zde vládne šampion Israel Adesanya, jenž bude 12. listopadu čelit Alexu Pereirovi.

V tom ideálním scénáři by si Chimaev přál jít hned o titul, ale nechce se mu čekat na vítěze. Tak jaká jiná varianta se nabízí?

„Paulo Costa, rozhodně on,“ odpověděl Khamzat Chimaev zcela jednoznačně. „Ten zmetek je až moc namyšlený, proto je na čase, aby mu zase někdo srazil hřebínek. A kdo jiný by to měl být, když ne já?!“

Z fanouškovského hlediska je tohle ideální volba. Oba bojovníci se navzájem vůbec nemusí a dost možná se mezi nimi začíná vařit i zlá krev.

„Mluvil jsem s Danou Whitem a shodli jsme se, že pro mě bude nejlepší, když se příští zápas přesunu do střední váhy. Patrně i sám White chce, abych tam ty týpky sesekal do latě, což nepochybně udělám. Sejmu Costu a pak si půjdu pro pás. Myslím si, že to časově skvěle vyjde,“ poznamenal osmadvacetiletý bojovník se švédským občanstvím.

Proti tomu scénáři se zjevně nedá nic namítat. Chimaev aspoň nebude vysedávat mimo hru a fanoušci se dočkají napínavé podívané dvou divácky atraktivních bojovníků. Teď ještě to oficiálně stvrdit nějakým podpisem.