top fight logo export web
Khamzat Chimaev 1

Colby má jedinou šanci, buďto zápas s námi přijme, anebo jdeme hned o titul, řekl Chimaevův kouč

Colby Covington údajně není v pozici, ze které by si mohl diktovat podmínky.

V současné chvíli se mluví o tom, že v rámci velterové váhy dává největší smysl souboj Khamzat Chimaev vs. Colby Covington. Druhá strana to ovšem okomentovala slovy, že chce ještě před podpisem smlouvy jistotu, že se s případnou výhrou dostane k boji o pás.

Podle první strany, jíž reprezentuje Khamzatův trenér Andreas Michael, se ovšem Colby nenachází v pozici, ze které by si mohl určovat podmínky. Situace je taková, že buďto nabídku přijme a zbrzdí tak Vlkovy mistrovské snahy, anebo couvne, čímž mu okamžitě tu cestu k titulu uvolní.

Khamzat Chimaev má jasno

„Nejsme tu od toho, abychom na někoho čekali nebo se připravovali na válku s člověkem, který s námi nakonec ani bojovat nebude chtít. Situace je prostá. Colby je číslo jedna žebříčku velterové váhy, my jsme trojkou, musíme provést eliminační duel, ze kterého vzejde vyzývatel,“ tvrdí Michael.

„V případě, kdyby nás Colby odmítal, a že jsem už nějaké spekulace zaslechl, tak to považujeme za verbální vzdání, čímž nám tu cestu k titulu uvolní okamžitě,“ řekl.

A co taková odveta s Gilbertem Burnsem, kterou by brazilský bojovník jednoho dne také rád uskutečnil?

„Momentálně pro nás nemá tahle odveta smysl. Proč bojovat s někým, koho jsme už porazili? Nejsme tu od toho, abychom si dokazovali, kdo je tvrdší, jsme tu od toho, abychom se stali šampiony. Naším cílem je mistrovský pás a chceme k němu tu nejrychlejší cestu,“ konstatoval Michael pro ESPN MMA.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.