top fight logo export web
chimaev vysvetleni

Khamzat Chimaev vysvětluje, proč je přesvědčený, že je připraven na Usmana i Adesanyu

Doposud tvrdil, že Kamaru Usmana nebo Israela Adesanyu hravě porazí. A jeho názor se ani po té brutální a vyrovnané bitvě s Gilbertem Burnsem nezměnil.

Stačila jedna bitva, a i když v ní vyhrál, rázem značná část jeho hype uvadla. Ukázalo se totiž, že i Khamzat Chimaev je jenom člověk, který může krvácet a který může být také přemožen.

Dana White pro svého borce z velterové váhy našel pochopení. Vysvětlil, že si na sebe upletl příliš velký bič a že od něho všichni očekávají nemožné výkony. Top pětka žebříčku je ale už jinou kvalitativní úrovní a ne každý se zde nechá ukončit v prvních minutách prvního kola, jak měl Chimaev doposud ve zvyku.

„Tenhle zápas mi hodně dal a ukázal mi, na čem musím zamakat. Není to chyba v tom, že bych nebyl dostatečně kvalitní, hlavní problém byl v tom, že jsou zde soupeři víc odolní. Já sám jsem si myslel, že Burnse zlomím v prvním kole. S touto myšlenkou jsem do toho zápasu vstupoval. Vložil jsem hodně sil do toho, abych ho co nejrychleji ukončil, ale i Gilbert mi ukázal, jak je neskutečně tvrdý a odhodlaný,“ vyjádřil se Chimaev.

„Teď už vím, že to byla chyba, když jsem do toho šel takhle moc po hlavě. Nechtěl jsem během zápasu přijmout tu skutečnost, že mi je Burns schopen vzdorovat a že ho nevypnu. Od začátku do konce jsem ho tak moc chtěl ukončit, ale sami jste viděli, že to nešlo. Trenér kvůli tomu na mě křičel, jelikož jsem se nedržel plánu. Do příště budu moudřejší,“ podotkl.

A jak se tato zkušenost promítne v případném duelu s Kamaru Usmanem nebo Israelem Adesanyou?

„Nic se nemění. Stále jsem přesvědčený, že je oba dva hravě porazím. Adesanyu dokonce ještě snadněji jak Usmana, protože nemá žádný wrestling. Ten člověk je ryzí postojář, které mám nejraději. Viděli jste, jak byl bezmocný, když ho zalehl newrestlingový veterán Blachowicz? Já jsem mnohem mladší, důraznější a wrestling je mou celoživotní náplní. Opravdu věřím, že jsem pro Adesanyu momentálně tou největší možnou noční můrou,“ tvrdí.

„S Kamaru Usmanem by to dneska také byla snadná záležitost. Možná kdyby byl o něco mladší, tak by mi trochu vzdoroval, ale teď ho lámou samá zranění, jeho reakce se zpomalují, má potíže se zády a jeho bojový styl mě nějak neoslňuje. Jeho největší slabinou je to, že je až příliš pomalý. Ale strašně. Ti nejlepší postojáři ho nemohli porazit, protože je Usman vzal na zem, ale jak chce stáhnout na zem mě, celoživotního wrestlera, který se neunaví? Proti němu věřím, že bych byl lepší jak na zemi, tak i v postoji,“ vysvětlil Khamzat v rozhovoru s Danielem Cormierem.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.