top fight logo export web
khamzat chimaev roh

Khamzatův kouč prozradil, co svému svěřenci řekl po konci brutálního druhého kola

Druhé kolo mezi Khamzatem Chimaevem a Gilbertem Burnsem přineslo neskutečnou řežbu, se kterou ale vůbec nebyl spokojený Vlkův trenér.

Z pohledu fanouška tomu duelu nešlo nic vytknout. Jednalo se o naprostý masakr plný vzájemných výměn v postoji a také přesně úřadujících úderů. KO prakticky viselo ve vzduchu, ale ani jeden z borců se nechtěl vzdát.

Pokud se na to ale podíváme z pohledu trenéra, a zejména trenéra Khamzata Chimaeva, jehož primární doménou není postoj, nýbrž zem, už tak spokojeni být nemůžete. Riskujete totiž více, než je potřeba.

„Lidé se mě často ptají, co jsem Khamzatovi po tom druhém kole řekl. Sdělil jsem mu, aby přestal blbnout, přestal to brát jako nějakou pouliční bitku a začal využívat svých předností,“ odhalil Chimaevův kouč Andreas Michael.

„Jsme větší jak Burns, máme lepší rozpětí paží a máme výhodu na zemi. Této skutečnosti jsme připravili dokonalý herní plán, ale Khamzat se ho z důvodu atraktivity souboje vůbec nedržel. A to mě nehorázně štvalo,“ sdělil.

„Křičel jsem na Khamzata, aby si uvědomil, že tohle pro nás může být snadný fight, pokud budeme dělat to, co máme. A to je udržovat věci lehké, nechodit do ohně. Stačilo nám jen vysílat jab, který Burnsovi nechutnal, a případně kontrovat pravou zadní. Nic víc jsem po něm nechtěl, pokud se to mělo držet v postoji,“ popisoval.

„Řekl jsem Khamzatovi, aby přestal lidem doručovat takovou show a držel se herního plánu. Ani jsme nepotřebovali wrestling či grappling, stačilo si hlídat vzdálenost a úspěšně jabovat. Ne, on si prostě musel jít za každou cenu pro KO, což ho mohlo stát zápas…  Zápas, který byl z mého pohledu normálně snadno vyhratelný,“ dodal Michael.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.