top fight logo export web
Lehká váha UFC ztratila na kouzlu poté, co ji Khabib zničil, myslí si Dan Hardy

Lehká váha UFC ztratila na kouzlu poté, co ji Khabib zničil, myslí si Dan Hardy

Bývalý zápasník či komentátor z řad UFC se domnívá, že ačkoliv je nyní divize lehké váhy stále nabitá kvalitou, titul v ní už nemá takovou hodnotu.

O vše se údajně postaral ruský Orel Khabib Nurmagomedov, který zde vyhrál třináct po sobě jdoucích duelů, přičemž nezaváhal v ani jediném. Nejúspěšnější je zejména jeho poslední série, v níž porazil taková jména, jako jsou Conor McGregor, Dustin Poirier či Justin Gaethje, tedy všechno bijci, kteří by z fleku mohli být šampioni.

„UFC si po odchodu Khabiba vážně hrálo s myšlenkou, že by o titul nechalo bojovat Conora, Justina či Dustina, ale problém je v tom, že Nurmagomedov je všechny tak zničil, že ten titul v lehké váze prostě už nemá takovou hodnotu,“ uveřejnil Dan Hardy v rozhovoru pro Submission Radio.

„Pokud dáte pás na rameno Conora nebo Dustina, všichni fanoušci uvidí jen jedinou věc. Tu, jak je Khabib oba zničil a jak ten pás již není tak prestižní. To je ten důvod, proč se UFC rozhodlo sáhnout k zápasu mezi Charlesem Oliveirou a Michaelem Chandlerem. Oba borci jsou ještě neposkvrněni, a jestli jeden z nich získá pás, nebude to tak hrozné,“ vysvětloval.

Chápe však, že karty jsou předem rozdány. „Je mi jasné, že později bude s Oliveirou nebo Chandlerem bojovat McGregor či Poirier, a pokud se potom jeden z nich stane šampionem, už to nebude tak potupné, jako kdyby ten titul získali hned po Khabibově odchodu,“ dodal veterán Dan Hardy, jenž nyní uvažuje o svém bojovém comebacku. Protože byl ovšem jako komentátor nedávno z UFC vyhozen, rád by svůj comeback uskutečnil pod jinou organizací.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.