top fight logo export web

Leon Edwards vysvětluje, proč je to právě on, kdo bude mít nad neomylným Usmanem navrch

Přemoct Usmana se nepodařilo Covingtonovi, Masvidalovi, Burnsovi ani mnohým dalším zvučným bojovníkům. Proč by tedy Edwards měl být výjimkou?

Leon Edwards byl oficiálně Danou Whitem jmenován novým titulovým vyzývatelem, který se letos v létě pokusí chopit své příležitosti a udělat to, co se v UFC ještě nikomu nepovedlo. A tím je srazit neomylnou Nigerijskou noční můru na kolena.

Obě strany se přitom už v minulosti potkaly. Stalo se tak v roce 2015 a tehdy slavil svůj úspěch Kamaru Usman po jednomyslném rozhodnutí na body. A dodnes je Leonovi tato prohra vyčítána a slouží jako důvod, proč neuspěje ani v odvetě.

„Nechápu, proč mi je ten zápas neustále předhazován, však k němu došlo před sedmi lety!“ brání se Edwards. „Když jsem s Usmanem bojoval prvně, bylo mi 22 let, nebyl jsem tak zkušený, jako jsem teď. Od té doby jsem ani jednou neprohrál,“ poukazoval.

„Není náhoda, že se od té doby nesu na vlně devíti výher v řadě. Porazil jsem každého, koho jsem musel, abych se k té bitvě o titul dostal. A teď, když je tu, si ji v žádném případě nenechám ujít. Naopak budu trénovat ještě tvrději,“ slíbil svým fanouškům.

A jaká bude taktika? „Očekávám, že to začne v postoji, Kamaru se mě bude snažit trefit. Až ale ucítí, že výměny se mnou prohrává, vrátí se zpátky k wrestlingu. Teď ovšem bude překvapený tím, jak dokážu být kluzký a unikat mu,“ řekl.

„Před naším prvním fightem byla chyba, že jsem k Usmanovi přistupoval moc defenzivně, proto teď budu mnohem ofenzivnější a nedám mu příliš prostoru pro manipulaci. Pokusím se mu ukázat, že jsem lepší MMA zápasník, než je on. Ostatní bojovníci v divizi ví, jaká jsem hrozba. Jinak by se mi Masvidal s Covingtonem úmyslně nevyhýbali. To jsou holá fakta,“ prozradil Edwards pro Yahoo Sports.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.