top fight logo export web
Demian Maia ufc konec

Maia: Myslím, že mám v sobě sílu na ještě jeden poslední tanec. Rád bych ho provedl s Diazem

Demian Maia se sice už vybojoval ze smlouvy s UFC, ale stále doufá, že mu organizace za jeho věrné služby dovolí ještě jeden zápas.

Třiačtyřicetiletý veterán, jenž v noblesní MMA organizaci působil neuvěřitelných třináct let, se na turnaji UFC 263 opět objevil na listině poražených, když po třech kolech v bodovém rozhodnutí nestačil na Belala Muhammada.

Demian Maia se tímto soubojem vybojoval ze své smlouvy a už sám Dana White veřejnost informoval o tom, že rozhodně nemá v úmyslu jeho kontrakt prodlužovat. „Demiana uznávám, má za sebou skvělou kariéru, ale duel s Muhammadem byl jeho posledním u nás,“ řekl šéf UFC na tiskové konferenci.

Tvrdé srdce prezidenta organizace by však mohlo obměknout, kdyby ho Maia hezky poprosil. Třeba tak, jak se to pokusil udělat teď. Brazilský veterán by si rád za své služby dopřál rozlučkový zápas, jenž by nejraději svedl s Natem Diazem.

„Jsem frustrovaný z toho, že mi můj poslední fight nevyšel tak, jak jsem si představoval. Bohužel i mě čas už dostihl a vím, že nebudu schopný tento sport dělat vždy,“ napsal Maia na svém Instagramu.

„Nate Diazi, slyšel jsem tvou poslední tiskovou konferenci a myslím si o tobě, že jsi skvělý fighter, který dobře ovládá jiu jitsu. Navíc si na nic nehraješ, za což tě plně uznávám.“

demian maia vyzva

„V této souvislosti bych rád řekl, že mám v sobě síly na ještě jeden poslední tanec a rád bych ho provedl s někým, kdo neutíká před výzvami, hrdě reprezentuje jiu jitsu a ke komu chovám respekt,“ vyzýval stocktonského bijce.

„Pokud by mi UFC dalo ještě jednu šanci, tak bych ji nerad promarnil s někým, ke komu nechovám respekt. Takže pokud bys svolil a UFC také svolilo, tohle by byl můj poslední tanec,“ doplnil Maia, který nyní bude netrpělivě vyčkávat na odpověď.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.