top fight logo export web
Uznávám Oliveiru, ale je třeba si přiznat, že má velké štěstí, že je šampionem, konstatuje Poirier

Makhachev: Lidé musí přestat porovnávat Oliveiru s Khabibem, pro Charlese by to byla rychlá smrt

Mnoho lidí zajímá, jak by asi vypadal souboj mezi Charlesem Oliveirou a Khabibem Nurmagomedovem. Islam Makhachev na to údajně zná odpověď.

Ač to někomu může připadat až neuvěřitelné, Makhachev je ze současné soupisky lehké váhy podle bookmakerů největším papírovým favoritem. Byl vychován totiž v drsných dagestánských podmínkách a pyšní se prvotřídním grapplingem. Dle kouče Javiera Mendeze dokonce lepším, než má Khabib Nurmagomedov.

Protože se dvojice Islam a Khabib velmi dobře zná, dlouhá léta spolu trénují, mohou toho leccos o tom druhém povědět. A Islam je naprosto přesvědčený, že „nějaký“ Oliveira nemá ani na jednoho z nich.

„Charles Oliveira je dosavadní jedničkou žebříčku lehké váhy, na čemž se všichni shodneme, ale je to jen díky tomu, že zatím nečelil mně nebo Khabibovi. Většina jeho posledních soupeřů mu hrála do karet, všechno byli postojáři, co se s ním báli jít na zem… A proč? Protože má jiu jitsu? Člověk, který osmkrát v UFC odklepal, rozhodně nemá tak dobré jiu jitsu,“ hovoří Makhachev.

„Podobně nesmyslná jsou i ta přirovnání, že by Oliveira porazil mě nebo Khabiba… Jak asi? Khabib je nejlepší lehká váha celé historie. Má neuvěřitelný wrestling a nejlepší grappling na světě. Nějaké jiu jitsu proti němu nemá nárok. Charles by nebyl schopný aplikovat žádnou ze svých technik, protože by se ani neuvolnil z toho zámku,“ myslí si.

„Pro Charlese by to proti Khabibovi byla rychlá smrt. Opravdu mi přijde, že ty své zápasy vyhrává už jen silou vůle, která se co nevidět zlomí. Každý zápas má namále. Každý zápas je na pokraji prohry… Ani není potřeba, aby se někdy utkával s Khabibem, již brzy ho srazím já,“ věří Makhachev.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.