Top-Fight.cz - bojové sporty
Islam Makhachev ufc 267

Makhachev? Už teď je jedním z deseti nejlepších MMA bojovníků světa, nešetří chválou Khabib

Devět výher v UFC v řadě a slušný nástup k boji o titul lehké váhy, to je vizitka Islama Makhacheva, jehož dovednosti si někteří lidé nemohou vynachválit.

O to větší uznání to je, pokud jej slyšíte z úst dříve dominantního fightera, jakým ve své aktivní éře býval Khabib Nurmagomedov.

„Islam je skutečnou hrozbou. Takovou, se kterou prostě musíte počítat, už více se nedá přehlížet. Nebojím se říct, že patří mezi deset aktuálně nejlepších MMA bojovníků světa,“ řekl pro ESPN Khabib, který převzal po svém zesnulém otci trenérské žezlo a nyní dělá Makhachevovi mentora.

„Islam si teď hravě poradil s dalším soupeřem, což už o něčem svědčí, ale pořád se ho snažím motivovat, aby byl ještě lepší. Člověk nikdy nesmí usnout na vavřínech, zejména v této hře. Musíte mít pořád ten zápal, jinak se zde objeví někdo hladovější, než jste vy,“ vysvětluje, jak je důležité držet se v top formě.

„Je logické, že po skalpu Dana Hookera zkoušíme vyzvat šampiona, na tento fight má Islam nárok. Náš další zápas musí být o titul nebo o pozici vyzývatelské titulové jedničky,“ zopakoval Khabib slova, která vyřkl už na tiskové konferenci i sám Makhachev.

V lehké váze se 11. prosince mezi sebou utkají Charles OliveiraDustinem Poirierem, s ohledem na výsledek potom Dana White určí, zdali si Conor McGregor zaslouží ihned bojovat o pás, nebo jestli dá šanci někomu dalšímu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
  • Top-Fight.cz
  • UFC
  • Makhachev? Už teď je jedním z deseti nejlepších MMA bojovníků světa, nešetří chválou Khabib