top fight logo export web
jorge masvidal prohra nazor

Masvidal: Colbyho jsem mohl ukončit, ale zradila mě vlastní mysl

Občas se stane, že bojovník v určitých chvílích prostě zamrzne. A totéž potkalo Masvidala, který údajně kvůli vlastní nerozvážnosti přišel o výhru nad Colbym Covingtonem.

Kdo zápas viděl, ten musí objektivně uznat, že byl Colby po značnou část průběhu lepší. Za celých pětadvacet minut souboje zaváhal pouze jednou, a to ve čtvrtém kole, když si naběhl na kontr soupeře. Tento pravý hák ovšem prověřil tvrdost jeho brady a podlomil mu koleno stojné nohy.

Mnoho lidí se divilo, proč se Masvidal dále nehnal za ukončením. Zaznamenal sice knockdown, ale ten nechal vyšumět ve větru, když z něho nic více nevytěžil. A za to údajně mohla jeho mysl.

„Vůbec mě nepřekvapilo, že jsem ho nahulil, s tím jsem koneckonců počítal, že se mi to povede, ale už mě překvapilo, že jsem najednou ztuhl a nic dál neudělal,“ svěřil se Jorge americkým mediím na tiskové konferenci.

„Fakt mě udivuje, že jsem nevystartoval a nesnažil se ho dorazit. V ten moment jsem si myslel, že na mě Colby okamžitě zkusí obranný takedown, a tak jsem se připravoval na strh. To byla ale chyba. Zradila mě má vlastní mysl. Měl jsem se řídit instinktem a hnát se za ukončením,“ mrzelo ho.

„Štve mě to, jelikož přesně tohle byla má šance, které jsem měl využít. To bylo těch pět, šest sekund, do kterých jsem měl vlétnout se vším, co v sobě mám. Nevyužil jsem toho, byl jsem unavený, zrazený vlastním mozkem… Co víc říct,“ zpytoval své svědomí.

Každopádně Masvidal není prvním ani posledním, komu se něco takového přihodilo. Jen tak letmo můžeme dát vzpomenout na fight Natea Diaze, který v pátém kole nahulil Leona Edwardse. Taktéž se nehnal za ukončením, a to svého soupeře dobře roztancoval.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.