top fight logo export web
Chandler

Michael Chandler porovnává svou výplatu v UFC a v Bellatoru. Kde to bylo lepší?

Mnoho bývalých UFC zápasníků, kteří přešli do Bellatoru, si pochvalovalo, jak se jim zlepšila finanční situace. Jak to ovšem vidí takový Michael Chandler?

Hned na úvod je nutné připomenout, že Chandlerova cesta vedla opačně, tedy z lehké váhy Bellatoru, kde kdysi býval i šampionem, do UFC, kde se nyní o pás pokouší zabojovat. A nutno dodat, že si jeho zápasy fanoušci doslova užívají. Vyplatí se to bojovníkovi s ohledem na větší PPV bonusy i finančně?

„Víte, tohle je složité téma. Ano, v UFC si vydělávám více peněz, ale nevydělávám si více peněz za bojování,“ prozradil Chandler v interview Jeremymu Pivenovi.

Z daného prohlášení můžeme pochopit, že se platy bojovníků mezi UFC a Bellatorem příliš neliší. Nicméně výplata za fight je jen součástí koláče, který zahrnuje i ostatní příjmy. A o většinu z nich se starají sponzoři.

„UFC je dobrá značka, mají větší sledovanost. Tím, že patřím mezi hlavní tahouny pozornosti a lidé si moje zápasy užívají, se ke mně dostává více spoluprací. Proto jsem schopný si vydělávat více peněz mimo oktagon,“ vysvětlil.

Svým způsobem se nám tedy potvrdilo to, co řekl Chael Sonnen ve svém podcastu. I on upozornil na to, že UFC své zápasníky možná tak finančně nedoceňuje, ale zato jim nabízí tu nejlepší platformu, ve které se mohou nejvíce zviditelnit. A jak se zviditelní, to už záleží jen na nich a jejich výkonech.

Do Česka se dostala nová sázková kancelář, která získala licenci. Jako nová nabízí 3000,- Kč zdarma a také volnou sázenku 500,- Kč na Oktagon a UFC. Přidej se zde a vyždímej z toho něco