top fight logo export web
Justin Gaethje Michael Chandler ufc 268

Michael Chandler předvídá, kdo bude příští roky vládnout lehké váze UFC. A Makhachev to není!

Dle mnohých je Islam Makhachev nejsilnější lehkou váhou současnosti, podle Chandlera se ale šampionem jen tak nestane.

„Iron“, který se sám řadí mezi elitu lehké váhy, poznamenal, že je jeho úkolem se nyní probít k další titulové příležitosti. A nejenže nepochybuje o tom, že by se mu to nepovedlo, on i navíc ví, komu bude čelit, až se tak stane.

„Pokud si dobře vzpomenete, loni na podzim jsem dělal jednu predikci, jak se vyvine situace v lehké váze. Už tehdy jsem předpověděl, že Charles Oliveira přemůže Dustina Poiriera, ale Charlese pak porazí Justin Gaethje. A za tímto názorem si stojím dodnes,“ řekl Chandler.

„Osobně se domnívám, že je Justin momentálně nejlepší lehkou vahou UFC. Za ta léta, co ho sleduji, se hodně posunul. Kdyby teď došlo na jeho odvetu s Poirierem, porazil by i jeho,“ uvedl.

A jak se tedy během následujícího roku vyvine situace v lehké váze UFC?

„Podle mě bude kralovat stále Gaethje, který porazí Oliveiru a pak ještě nějakého vyzývatele. Islam Makhachev, kterého spousta lidí velebí už i jen díky Khabibově škole, se podle mě k boji o pás do roka možná ani nedostane, protože prostě za svou kariéru neporazil jediné velké jméno. A dokud neporazí aspoň dva zápasníky z top desítky, neměl by jít o titul,“ nastínil svůj scénář.

„Já se teď utkám s Fergusonem a i když to nebude snadný fight, tak předpokládám, že vyhraju. Potom budu vyhlížet souboj s Conorem McGregorem, pokud tedy nepůjde o titul, nebo jinou elitní lehkou vahou. Počítám ovšem s tím, že mi budou stačit dvě výhry, abych se dostal k dalšímu boji o pás. A počítám také s tím, že si dáme s Gaethjem přibližně za rok odvetu, tentokrát však o titul. A do ní dám naprosto všechno!“ slíbil Chandler pro server MMAFighting.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.