top fight logo export web
martinek aca 132

Michal Martínek: Chci do UFC! Budu bojovat, dokud má hlava a srdce budou věřit

Michal Martínek sice zůstal jenom stát před branami UFC a nyní působí v Oktagonu MMA, ale už teď vzkazuje, že dokud mu vydrží síly, bude se snažit, aby si tu šanci získal znova.

Michal dostal v červenci roku 2019 příležitost na turnaji Dana White’s Tuesday Contender Series zabojovat o smlouvu s UFC, jenže soupeř Rodrigo Nascimento mu nedal šanci. Jak hodnotí zpětně zápas a přípravu?

„Lidé často soudí a odsuzují. Kdyby to měl každý zápasník vzdát po jednom pádu, tak by se za chvíli neměli na co koukat. Budu vstávat a bojovat o to, co chci, tak dlouho, dokud má hlava a srdce budou věřit, že je to tak správné. Samozřejmě si musím udržet dobré skóre a šlapat. A jestli mě tam opravdu chtějí znovu, tak to musí znamenat, že se jim na mně něco líbí. A nechat mě dýchat a dávat mi naději, je pro mě opravdová motivace,“ odhalil pro stránky isport.cz Michal Martínek, jenž přišel i s tou informací, že se v zákulisí doslechl, že to s ním UFC zkusí znovu. A to je ohromná motivace.

Jedním z důvodu, proč to českému reprezentantovi z těžké váhy nevyšlo už napoprvé, byla i změna časového pásma. UFC mu zaslalo letenky chvíli před zápasem a on tak neměl dostatečně dlouhou dobu na aklimatizaci. Kdyby se však rozhodl letět do USA o něco dříve, musel by si platit cestu na vlastní náklady. A to by ho společně s celou půlroční přípravou stálo čtvrt milionu korun. Poměrně hodně na člověka, pro něhož není MMA hlavní živností.

„Lidi si neuvědomují jednu věc, příprava mě stála cirka dvě stě tisíc. Nejsem člověk, co má za zápasy milion a milion na přípravu. Byla to má zatím nejdražší příprava. A abych platil o padesát tisíc víc, na to už nebyl rozpočet,“ vysvětloval isportem.cz citovaný Martínek, který nezapomněl podotknout, že v Česku a potažmo skoro v celé Evropě nejsou vhodné podmínky k tomu, aby se člověk mohl připravit na takovýto typ zápasu, jaký ho čekal s Brazilcem Ferreirou.

„Byl jsem připraven výborně fyzicky a silově, byl jsem tvrdý. Ale soupeř byl připravený přímo na mě. Tři měsíce strávil v American Top Teamu na Floridě a spároval s lidmi z UFC, co si vybral jako typologicky mně nejbližší. Měl komplet zázemí a já si to tak pytlíkoval, jak se dalo. I přesto jsme s týmem dělali vše proto, abych byl maximálně připraven. A to se po silové a fyzické stránce povedlo. Bohužel, v počtu kvalitních sparingů a gymů hodně zaostáváme. Nebýt zahraničních kempů, tak bych nebyl připraven na zápas takového formátu,“ dodával v rozhovoru s Ondřejem Němcem Martínek.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.