top fight logo export web
Islam Makhachev titul

Může skutečně Makhachev bojovat o titul? Z deseti výher neporazil velké jméno, bouří se fanoušci

Otázka pro publikum. Zasloužíte si bojovat o pás, když v UFC držíte desetizápasovou vítěznou sérii, ale přitom ani jednu výhru proti nikomu z elitní pětky?

V této situaci se momentálně nachází Khabibův svěřenec, příznivec bookmakerů a držitel vskutku vysokého potenciálu Islam Makhachev.

I jeho primární zbraní je velmi propracovaný grappling, jímž na zemi doslova ničí všechny své soupeře. Na tomto trháku je už jenom skulinka v tom, že doposud jsme jeho dominanci neviděli nad žádným elitním jménem.

„Dokud Islam neporazí alespoň (Beneila) Dariushe, nemohu ho považovat za regulérního vyzývatele,“ nechával se slyšet třeba takový Justin Gaethje, jehož názor sdílí dobrá polovina celé MMA komunity.

„Výhra nad bojovníkem z elitní pětky se cení třikrát tolik jak nad někým mimo ní,“ píší fanoušci na sociálních sítích. Zastávají ten názor, že i když Makhachev drží tuto epickou desetizápasovou vítěznou šňůru, může ho v žebříčku klidně předskočit takový Conor McGregor, který už teď volá o přednostním právu v boji o titul.

Podíváme-li se na to pohledem současných tabulek, dozvíme se, že Bobby Green, tedy poslední Makhachevův soupeř, se v oficiálním žebříčku ani nenacházel. Omluvou je však ten fakt, že nikdo jiný s touto ruskou mašinou bojovat nechtěl, a tak UFC sáhlo po první volné variantě, která neříkala ne.

Mezi další větší jména lze řadit takového Dana Hookera, ten se v žebříčku propadl na osmou příčku. Další dvě Islamovy oběti (Thiago Moises a Drew Dober) z žebříčku rovněž úplně vypadly.

Vytlačit Makhacheva z případného boje o titul se snaží převážně fanoušci McGregora, nicméně svůj nesouhlas projevují také Justin Gaethje, Beneil Dariush či Rafael Dos Anjos. Jak už ale víme, poslední dva zmínění mohli Makhachevovi čelit osobně, zranění jim ovšem tuto možnost překazila.

Samotné slovo k tomu, jak se situace v rámci lehké váhy vyvine, bude mít jako vždy Dana White. Momentálně platí jen ta část, že nás 7. května bude čekat bitva mezi šampionem Charlesem Oliveirou a Justinem Gaethjem, o dalším vyzývateli se teprve rozhodne.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.