Top-Fight.cz - bojové sporty
jiri prochazka ufc

Na boj o titul si klidně počkáme, trvá na svém trenér Procházky

Nedávné UFC 267 přineslo nového šampiona polotěžké váhy, který hned po zápase označil Jiřího Procházku jako svého příštího soupeře.

Doposavad bylo všechno krásné a zalité sluncem. Navíc se zdálo, že Glover Teixeira seknul polského tvrďáka Blachowicze s prstem v nose a neodnesl si ani škrábanec. Poslední zprávy ale rychlému návratu brazilského veterána do klece příliš nepřejí.

Kompletní lékařská prohlídka, kterou borci absolvují po turnaji, přinesla zatím nespecifikované zranění pravého ramene. Konkrétní verdikt se dozvíme po dalších vyšetřeních, ale první zprávy hovoří o možné stopce na šest měsíců. Pokud se zvěsti potvrdí, znamená to pro Českého Samuraje pořádně dlouhé čekání.

Glover ihned po zápase hovořil o květnu roku 2022 jako o možném termínu návratu. Komplikace s ramenem, které Teixeiru zlobilo v průběhu kariéry, již několikrát mohou vše odsunout řádově o několik měsíců. Trenér české hvězdy Martin Karaivanov se v MMA Letem Světem rozmluvil o tom, jak velkou událostí je pro jeho svěřence šance zabojovat o titul. Zvláště pak, když bude na druhé straně klece taková legenda, jakou je Glover.

I přes tento fakt se ale zdá, že Jiří prostě ztrácí svá nejlepší zápasnická léta čekáním. Pokud se šampion rozhodne pro návrat až v druhé polovině příštího roku, určitě by stál za uváženou zápas s jedním z top borců divize do třiadevadesáti kilogramů.

V úvahu připadá samozřejmě Rakič, ale ten si po posledních fabulacích podobnou příležitost příliš nezaslouží. Další potenciální soupeř by mohl být Magomed Ankalaev, který jede na vítězné vlně a zatím nemá dohodnutý další zápas. Uvidíme, jak se věci vyvinou v následujících dnech a budeme věřit, že se české MMA brzy dočká svého premiérového boje o titul UFC.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
  • Top-Fight.cz
  • UFC
  • Na boj o titul si klidně počkáme, trvá na svém trenér Procházky