Top-Fight.cz - bojové sporty
ufc stadion mma

Názor expertů: Kdo bude šampionem lehké váhy UFC na konci roku 2022?

Divize lehké váhy je skutečně nabitá kvalitou. Najdeme zde nejvíce ambiciózních jmen a všechna se tlačí k titulu. Které z nich ale bude vládnout v UFC za rok odteď?

Momentálně je šampionem Charles Oliveira, jenž svou vůbec první obhajobu svede s Dustinem Poirierem. Brazilský mistr divize do 70 kg je pro tuto bitvu papírovým outsiderem, může však překvapit a svůj pás obhájit. Vydržel by ovšem případný nápor i dalších nájezdníků?

Portál MMA Junkie se na tuto otázku zeptal několika bývalých či současných UFC zápasníků (Daniel Cormier, Michael Chandler) a dalších světových trenérů, jako je Firas Zahabi, drtivá většina se přiklonila k názoru, že jak Oliveira, tak ani Poirier na konci roku 2022 šampiony nebudou.

„Myslím si, že příštím UFC šampionem bude Dustin Poirier, kterého ale přemůže Justin Gaethje. A toho pak přemůže zase Islam Makhachev,“ zněl verdikt takového Michaela Chandlera, jehož názor sdílelo více jak 75 % všech zúčastněných. Toto je tedy ten scénář, k němuž se přiklání většina lidí.

„Islam je kopie Khabiba, ten člověk to dotáhne skutečně daleko,“ myslí si Zahabi. „Do roka se stane šampionem, ať už z trůnu bude muset sesadit kohokoliv,“ přidává svůj názor kouč Javier Mendez.

Jméno Conora McGregora však z toho užšího kolektivu už tak nějak zmizelo… „Conor bude mít potíže s každým z elitní pětky. Už v něm nevidíme ten oheň. Nemyslíme si, že přemůže jak Poiriera, tak i Makhacheva nebo Gaethjeho,“ shodla se více než polovina přítomných. Jistou šanci ovšem McGregorovi dávají proti Chandlerovi, Fergusonovi, Hookerovi nebo dos Anjosovi. Menší pak už proti Oliveirovi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
  • Top-Fight.cz
  • UFC
  • Názor expertů: Kdo bude šampionem lehké váhy UFC na konci roku 2022?