top fight logo export web
Burns Chimaev zapas

Neil Magny předpověděl, kdo ovládne bitvu Burns vs. Chimaev

Turnaj UFC 273 nese dvě titulové bitvy, ale i tak se diváci nejvíce těší na válku mezi Gilbertem Burnsem a Khamzatem Chimaevem.

Pro švédského vlka bude tento souboj vůbec prvním oficiálním vstupem mezi elitu a my tak zjistíme, zdali jsou jeho zkušenosti skutečně natolik pokročilé, aby se mezi ní mohl volně pohybovat.

Dle papírových předpokladů je Chimaev neskutečný, ale neskutečný favorit, což je až trochu neúcta k tomu, jakou hrozbu Burns představuje. Na svém kontě má zápasy s mnohem zvučnějšími jmény a kromě postoje ovládá i zem. Důkazem nám je jeho černý pásek v brazilském jiu jitsu a mnohá ocenění z grapplingových soutěží.

Shodou okolností jsou wrestling s grapplingem hlavní doménou i Khamzata Chimaeva, který se už s předstihem nechal slyšet, že Burnse uškrtí. Bude tomu skutečně tak?

„Gilbert má dobrou obranu proti strhům a tuhý kořínek, ale řekl bych, že Khamzatův wrestling je už natolik ověnčený, že prostě i Gilberta silově přetlačí,“ rozpovídal se Neil Magny, další bojovník z velterové váhy.

„Burns je fenomenální na zemi, ale Chimaev je elitní wrestler. Tento styl boje je jeho celoživotní doménou, a i když si nedokážu tipnout přesný průběh, tak cítím, že se tenhle duel bude odehrávat převážně na zemi. A právě zde nechají oba bojovníci hodně sil.

Khamzat podle mě Gilberta vyčerpá. Možná ho neukončí v prvním kole, jak má ve zvyku, ale dozajista se ho na té zemi bude snažit kontrolovat. A jelikož je to jen na tři kola, tak té energie na zemi bude moct spálit více. Takže já bych to osobně viděl na výhru Chimaeva buďto před limitem, anebo spíš na body,“ tipl si Magny.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.