Top-Fight.cz - bojové sporty
Sean O Malley

Nejlepší zápasník je ten, co se nikdy nenechá trefit, tvrdí O’Malley. Koho tedy v UFC uznává?

Kvalita bojovníka by se měla posuzovat podle toho, zdali se v zápasech nechává trefit, myslí si Sean O’Malley. Kdo je tedy podle něho absolutně nejlepší?

Slavný „Sugar“ tak trochu razí Mayweatherovu metodu. Tento veleúspěšný boxer vždy tvrdil, že podstatou boxu není hnát se za ukončením, ale hlavně vyhrát. A toho dosáhnete tak, že soupeře natrefujete, aniž byste sami byli nuceni nějaké údery inkasovat.

Tento příklad převedl O’Malley i na MMA, kde tuto vlastnost vypozoroval zejména u dvou bojovníků… Tedy tří, pokud bude počítat i sám sebe.

„Správný zápasník, ať už se věnuje boxu nebo MMA, musí znát jedno základní pravidlo. Tím je zasáhnout co nejvíc čistých úderů a sám se jim co nejvíce vyvarovat. Takto si představuji čirou dominanci, takto se poznává kvalita bojovníka,“ konstatuje O’Malley.

„V tomto ohledu je podle mě nejlepší Petr Yan, kterého je velmi těžké zasáhnout. Umí rozdávat rány a inkasuje jich naprosté minimum. Vůbec bych se nebál říct, že to je momentálně nejlepší zápasník v UFC,“ překvapoval.

„A tím druhým, pokud nebudu počítat sebe, bych řekl, že je Max Holloway. Má skvělé kardio a své soupeře vždy zahltí celou salvou úderů. Vždy jsou jich stovky. Myslím si, že v tomto ohledu drží i nějaký rekord. Takže Max je také top,“ řekl ve svém podcastu O’Malley, o němž je všeobecně známo, že neuznává wrestlery a grapplery. Takoví lidé jsou prý ostudou boje.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
  • Top-Fight.cz
  • UFC
  • Nejlepší zápasník je ten, co se nikdy nenechá trefit, tvrdí O’Malley. Koho tedy v UFC uznává?