Top-Fight.cz - bojové sporty
Israel Adesanya titul 2021

Robert Whittaker je už jen posledních pár týdnů od odvety s Israleem Adesanyou. Podaří se mu opět usednout na trůn střední váhy?

Původně to vypadalo, že je nynější šampion Israel Adesanya naprosto neomylný, až potom nám takový Jan Blachowicz ukázal způsob, který by na něj měl platit. Pokud chcete eliminovat ryzího kickboxera, nesmíte mu dovolit své největší zbraně vůbec používat. A to třeba právě tím, že ho vezmete na zem.

„Není žádným tajemstvím, že se v Izzyho stylu nachází mezera. Rád bych ho stáhl na zem a položil si ho na záda, přesně tak mu to nechutná a jedině tak můžete eliminovat jeho výšku, jeho dlouhé paže a dlouhé nohy,“ poukazoval Whittaker.

Není si ovšem jistý, zdali se mu to povede. „Budu se soustředit čistě na wrestling? Kdo ví, můžeme jen hádat. Už v minulosti jsem ukázal, že se mohu s každým prát také v postoji. Každopádně mým cílem bude přizpůsobit herní plán tomu, abych byl schopen využít všechny své bojové dovednosti. Pokud se nabídne příležitost k takedownu, půjdu po ní. Pokud uvidím možnost ke strikingu, půjdu po ní. Bude záležet na situacích,“ konstatoval.

Robert Whittaker se tak na turnaji UFC 271, který se bude konat 12. února, dočká své vysněné odvety, ve které bude moct odčinit svou úvodní porážku. V popředí divize střední váhy je Israel Adesayna jediný soupeř, který Whittakera srazil na kolena.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
  • Top-Fight.cz
  • UFC
  • Není žádným tajemstvím, že se v Adesanyově stylu nachází mezera, ví Whittaker