top fight logo export web
oliveira vaha

Nesplnil váhu a přišel o titul. Teď vyhraj a pak dostaneš šanci o něj zabojovat znovu, zní verdikt UFC

V náročné situaci se ocitl dnes už prakticky bývalý šampion lehké váhy Charles Oliveira. Protože den před zápasem nesplnil váhový limit, byl mu jeho mistrovský pás odebrán.

Byť překročená váha vůbec nebyla vyšší jak jeden kilogram, stále musí Oliveira pykat za to, že naprosto do puntíku nezvládl splnit hmotnostní limit divize lehké váhy.

Zmýlená v případě šampionů neplatí a brazilského bijce potkal stejný osud jako v podstatě ještě nedávno Karlose Vémolu.

oliveira vaha odebrani titulu

Oliveira nezvládl váhu

„Do Bronx“ přišel o svůj pás a během časného nedělního rána na turnaji UFC 274 o něj bojovat nebude. Pokud se mu však podaří Gaethjeho přemoct, stane se novým vyzývatelem číslo jedna pro další turnaj, do kterého nastoupí.

„Protože Oliveira nesplnil váhový limit, předá část své zápasnické částky Justinu Gaethjemu. Prozatím ještě zůstává šampionem, ale počátkem galavečera UFC 274 se jeho pás uvolní,“ zní v prohlášení organizace.

„Duel mezi Oliveirou a Gaethjem proběhne podle původního plánu s tím, že mistrovský pás může vyhrát pouze Gaethje. Pokud vyhraje Oliveira, stane se vyzývatelem číslo jedna pro další případný titulový boj, jehož termín i místo konání budou ještě určeny.“

Tak to tedy máme černé na bílém. Zmíněné potíže ovšem mohou zacloumat s Charlesovou psychikou, jelikož nadvakrát nesplnil váhu a pak čelil mediálnímu tlaku, který je v podobném případě naprosto neúnosný.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.