top fight logo export web
Francis Ngannou zraneni

Ngannou o návratu: UFC mě může posadit klidně na dva roky mimo hru

Francis Ngannou se postupně zotavuje po operaci kolenních vazů, ale s návratem do klece to tak růžově nevypadá.

Logicky bychom si řekli, že to je kvůli zdraví, než se Predátor plně zotaví, ale údajně to může být i kvůli tomu, že Francis s UFC odmítá podepsat novou smlouvu. „Doba se posouvá a zatímco UFC bohatne, my zápasníci chudneme a máme čím dál méně věcí ve svých rukou,“ postěžoval si Ngannou v podcastu u Joeho Pompliana.

„Má současná smlouva s UFC zahrnuje už jen jeden zápas. Pokud ho naplním, budu volný, jenže to Dana White nechce připustit. Protože odmítám podepsat nový kontrakt, který mi přijde velmi nevýhodný a nedoceňuje mé kvality, může mě vedení držet klidně dva roky mimo hru,“ řekl.

Jak je to ale možné? „UFC má totiž nad svými fightery plnou kontrolu. Pokud z vaší strany cítí odpor, zmrazí vás. Cílem této taktiky je vás ožebračit. Nechají vás sedět mimo hru, dokud vám nedojdou peníze, a pokud si chcete vydělat, tak vám řeknou: ‚Dobře, ale podepiš novou smlouvu, pak ti dáme fight.‘

Tohle je i můj případ. Dana White moc chce, abych podepsal novou smlouvu, a tak mě nyní může dva roky držet zkrátka. Ze současných smluv profituje jen UFC, nikdy fighteři. Nemám žádné záruky, žádné benefity, nemám ani odpovídající plat. Vše je prostě špatně. A protože si stěžuju, tak mi ten fight v blízké době nenabídnou…,“ uveřejnil Ngannou.

Novinář Ariel Helwani přitom nedávno přišel s informací, že by se Predátor mohl vrátit příští rok v březnu při obhajobě pásu proti Jonu Jonesovi. Kdyby se to nestalo, UFC by řešilo alternativu, která by zahrnovala pás pro dočasného šampiona.

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii. Dá se konečně sázet MMA, K1 a box bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají. Zadej také promo kód: Topfight a dostaneš ještě 1000,- Kč navíc! Tak toho využij a něco z toho vytáhni.

Sdílej, ať si tohle přečtou i tví přátelé.

Facebook
WhatsApp
Email
Twitter
LinkedIn

Využij tuto skvělou akci!