top fight logo export web
Francis Ngannou vyhra ufc 270

Ngannou: Už dlouho mi přijde, že mě UFC nepromuje. Jako šampion si ale zasloužím respekt

Francis Ngannou cítí další křivdu ze strany UFC. Tentokrát se na něho vykašlal sám Dana White, který mu měl po výhře nad Cirylem Ganem nasadit šampionský pás.

Měl, ale nenasadil. Hlava organizace porušila několikaletou tradici a svůj úkol předala do rukou kolegovi Micku Maynardovi, který svého šéfa následně nahradil i na pozápasové tiskové konferenci.

Že se to zdá jako náhoda? Tak to asi nebude. Mezi Whitem a šampionem Ngannouem už nějakou dobu panuje jisté napětí. A jak se zdá, Predátora v UFC dlouho nic neudrží.

„Tohle není ojedinělý případ. Opravdu mi už delší dobu přijde, že nemám žádného promotéra,“ bránil se Ngannou, jenž se pro souboj s Ganem vžil do role papírového outsidera. Takticky se však velmi dokonale připravil a místo KO síly poměrně nečekaně vsadil na wrestling, díky němuž si došel pro jednoznačné bodové vítězství.

„Myslím si, že se Dana a Mick takto cíleně domluvili. Sám se budu dožadovat nějaké odpovědí,“ naznačil Predátor, jehož absence Whitea dost zaskočila. Cítí v tom nedostatek uznání za své služby.

„Já jsem šampion a pro tuto organizaci jsem toho dost udělal. Myslím si, že si zasloužím nějaký respekt. Necítím se tu dostatečně vážen – jako člověk, jako zaměstnanec i jako šampion,“ dodal muž, který se poslední měsíce dožaduje zvýšení výplaty. Za „pouhých“ 600 tisíc dolarů nechce stále dokola bojovat, zejména, když má pouze jeden zápas za rok.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.