top fight logo export web
Diaz White

No tohle? Nateu Diazovi už došla trpělivost a prosí o vyloučení z UFC

Trpělivost přetekla a Nate Diaz opět začíná zbrojit proti UFC a zejména pak proti Danu Whiteovi.

Nate Diaz má v UFC platnou smlouvu už jen na jeden zápas, o který prosí prakticky již od podzimu loňského roku.

Verbálně si domluvil bitvu například s Vicentem Luquem, následně vedl jednání i s Dustinem Poirierem. V ani jednom případě mu ovšem UFC nevyhovělo. Ten fight, kterým by se vybojoval ze smlouvy, mu prostě nikdo nabídnout nechce. A to stocktonského rváče vyloženě štve.

„Rád bych tímto požádal o propuštění z UFC!“ napsal Diaz na svých sociálních sítích, jeho šálek trpělivosti už totiž viditelně přetekl.

„Předem se omlouvám za tu prosbu, ale nedali jste mi fight tak, jak jsem chtěl, a já mám hovno co na práci,“ připomněl, že na ten duel čeká už několik měsíců, během kterých se udržoval v plném pracovním nasazení, jež skončilo bez boje.

Nekalé praktiky UFC?

Řekl to už Francis Ngannou a řekl to i Henry Cejudo. Jde o to, že pokud máte s UFC smlouvu, jste prakticky jejich majetkem. A z té smlouvy se dostanete pouze tehdy, pokud se z ní vybojujete, anebo pokud vám ji organizace vlivem třeba vašich nepříznivých výsledků sama ukončí.

Jinak tomu ale je v případě, pokud pro UFC představujete drahocenné zboží, o které nechce přijít. Takový Francis Ngannou na plná ústa řekl, že ho Dana White cíleně vykořisťuje.

„Tohle je prostě celý postup UFC, jak vás donutit podepsat novou smlouvu. Ztíží vám život, jak nejvíce to jenom jde. Přestanou vám domlouvat fighty, přestanou vás promovat, nechají vás více než rok sedět mimo hru a budou doufat, že vám mezitím dojdou finance, až vám nezbude jiná možnost než kývnout na nabídku nového kontraktu,“ vysvětloval Predátor, jak se věci mají.

Nate Diaz vs. Jake Paul?

Možná se budete divit, že manažer Jakea Paula už mluvil o tom, že jakmile se Nate vybojuje ze svého kontraktu s UFC, započnou ihned jednání o jeho boxerském zápase, který svede právě s americkým YouTuberem.

Mezi oběma stranami údajně existuje verbální dohoda, u níž se zůstane tak dlouho, dokud nebude Diaz volným bojovníkem. Pak se bude moct přejít k nějakým formálním jednáním.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.