top fight logo export web
Alex Pereira zivot detstvi

Nový titulový vyzývatel v UFC. S alkoholem začínal už v deseti, sport mu zachránil život

Kdo je to vlastně Alex Pereira, nový titulový vyzývatel ve střední váze UFC?

Životní příběh mnoha sportovců začíná slovy, že měli těžké dětství. Takové, ve kterém buďto neměli co jíst, anebo se přidávali k pouličním gangům, a dokonce propadali alkoholismu nebo drogám.

Alex Pereira rovněž pochází z drsných brazilských podmínek. Než se stal veleúspěšným kickboxerem a nyní vlastně i MMA zápasníkem, oddával se alkoholu. Den bez skleničky pro něho byl velkou výjimkou. A o to víc je překvapivé, že tomuto zlozvyku čelil již od svých deseti let.

„Mé dětství nebyla žádná lahoda. Neměli jsme zrovna špičkové školy, nebyli jsme nějak bohatí, ale s partou kamarádů jsme si vždy dokázali poradit.

Vzpomínám, bylo mi takových 10-11 let, moji kámoši byli starší nebo stejného věku a začali jsme si shánět první alkohol. Převážně piva a šampaňské. Na denní bázi jsme potají pili, takže jsem se na tom stal závislý.

Závislost na alkoholu se se mnou dlouho táhla. Ještě než jsem začal pracovat v pneuservisu, měl jsem silné potíže s pitím. Chodíval jsem pravidelně na party, domů se vracel pozdě anebo vůbec. Moji matku jsem svým přístupem velmi trápil…

Ještěže tu byly bojové sporty. Věc, která dá člověku nějaký řád. Odvrátí vás to od zlých myšlenek, vybijete si zde energii a začnete se soustředit na něco jiného. Tak jsem já začal s kickboxem, až jsem zjistil, že jsem v něm vážně dobrý a chtěl jsem ho dělat na profesionální úrovni,“ popsal Pereira ve „Nem Me Viu“ podcastu, jak se dostal do pozice, ve které je dnes.

V Česku působí nová sázková kancelář, která dokázala získat licenci. Patří mezi top na světě a nyní jako noví rozdávají super bonusy i peníze zdarma. Vyberte 3 000,- Kč zdarma zde, volné otočky a také sázenku 500,- Kč na UFC nebo Oktagon MMA. Nezapomeňte ověřit účet. Příjemnou zábavu.