top fight logo export web

O titul můžu bojovat jedině já a nikdo jiný! rozhodl Edwards. Nabídl i termín a opřel se do Chimaeva

Leon Edwards si postavil hlavu a v době absence šampiona Usmana si hodlá na svou titulovou příležitost počkat.

Leon Edwards měl být novým titulovým vyzývatelem, jenže pak si šampion velterové váhy Kamaru Usman poranil ruku, s níž musel jít na operaci. A teď mu hrozí, že bude několik měsíců chybět, než se dostane k další obhajobě.

Toto zranění může pozměnit i plány Dany Whitea, který se k této situaci ještě nevyjádřil. Zato se k ní ale vyjádřili nespokojení borci, jako jsou Gilbert Burns, Colby Covington, Jorge Masvidal nebo Khamzat Chimaev. Všichni rovněž mají v plánu bojovat o pás.

„Je mi jedno, co ostatní říkají, nikdo tu nedrží takovou vítěznou sérii, jakou držím já. O mém nároku nemůže nikdo pochybovat,“ řekl Edwards novináři Arielovi Helwanimu v pořadu The MMA Hour.

„Netuším, jak je na tom Kamaru se svou rukou a jak dlouho bude mimo hru. Jsem ale připravený si na svou šanci počkat. Jestli budu čekat do léta, to mi nevadí,“ přidal s vědomím, že za poslední tři roky podstoupil pouhopouhé dva zápasy, přičemž jeden je zapsán jako no contest, tedy bez výsledku.

V jednom bodě byl Edwards dokonce domluvený na duelu s Khamzatem Chimaevem, toho ale ze hry vyřadila nemoc koronaviru. O náhradní termín s ním již neměl zájem.

„Nepotřebuji bojovat s Chimaevem a nepotřebuji jak sobě, tak ani nikomu jinému nic dokazovat. Khamzat se musí v UFC ještě uvést, aby se dostal do pozice, ve které se nacházím já. Jako jediný jsem s ním přijal bitvu, když nikdo jiný nechtěl, Khamzat z ní ale vystoupil, což není má vina. Tak teď ať si neurčuje podmínky, já jsem další v titulovém pořadí,“ sdělil Edwards.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.