top fight logo export web
Oliveira Makhachev zapas vyjadreni

Oliveira by se měl stydět, že si vybírá soupeře, kritizuje Makhachev

Islam Makhachev se sice dočkal svého vysněného boje o titul lehké váhy, ale dalo to vskutku hodně práce. Oliveira před ním upřednostňoval mnohem snadnější volby.

Charles Oliveira je poměrně aktivním bojovníkem, který se v lehké váze nese na vlně jedenácti výher. Protože přemohl Fergusona, Chandlera, Poiriera i Gaethjeho, tak usoudil, že si nyní může dát trochu oraz a zvolit si takového soupeře, který ho finančně zabezpečí. Proto oslovil Natea Diaze s Conorem McGregorem.

Jedni fanoušci ho chápali, druzí mu naopak vůbec nerozuměli. I když Oliveira momentálně není oficiálně šampionem, stále je za šampiona považován. A mistři divize si přeci soupeře nevybírají, zněl hromadný názor publika. Podobně Brazilce odsoudil i Islam Makhachev.

„To, o co se Charles pokoušel, považuji za naprostou ostudu. Vyzývat McGregora s Diazem, kteří shodně pět let nic nevyhráli a nikdo si jejich výhry ani nepamatuje, je urážkou tohoto sportu. Tohle podle mě nebylo o penězích, ale o tom, že se mě Charles bál. On totiž moc dobře ví, jakou hrozbu pro něho představuji,“ cítí Makhachev.

Islam Makhachev zapas oliveira

„Jak jinak bych si měl vysvětlit, že mě tak dlouho odmítal? Dokud na něho UFC nezatlačilo, tak ten zápas se mnou nepřijal. Na peníze se rozhodně nemůže vymlouvat, protože o nic takového nežádal, když bojoval s Poirierem nebo Gaethjem. Až když jsem se objevil já, tak si začal vymýšlet, že mu za to finančně nestojím. Z mého hlediska si tento člověk nevidí do pusy,“ konstatoval Makhachev v DC & RC show.