top fight logo export web
paulo costa ufc mma

Paulo Costa a jeho moudro: Země je placatá. Pokud nemáme pravdu, proč nás tedy cenzurují?

Říká se, že přibližně sedm procent obyvatel celé Brazílie věří tomu, že je země placatá. Nyní je nám jasné, kam a proč se řadí Paulo Costa.

Známý UFC bojovník, který měl loni tu čest zabojovat o pás střední váhy, kde ovšem poznal svou vůbec první profesionální MMA porážku, je zastáncem velmi zvláštní teorie, podle níž země nenabírá kulatého tvaru.

Ani sám Costa nikdy nedokázal pořádně veřejně vysvětlit, proč je o této hypotéze přesvědčený, zato pravidelně a dokola razí jedno heslo: „Země je placatá“. S touto frází se můžeme setkávat na jeho Twitteru, kde ji vždy čas od času zařadí mezi své reakce.

Oči se svým příznivcům brazilský bojovník snažil otevřít zejména posledním příspěvkem. V něm poukazuje na jeden zásadní fakt, všichni zastánci této teorie jsou prý pravidelně cenzurováni.

„Pokud bychom se mýlili, že je země placatá, nikdo by nás nemusel cenzurovat,“ napsal. Podle očekávání se ovšem v komentářích s mnoha příznivými reakcemi nesetkal.

Dle doposud neoficiální Costovy výpovědi pro brazilský tisk je země rovnou plochou, nad kterou cirkulují Slunce a Měsíc, přičemž Měsíc není o příliš větší jak slunce. Jak k této domněnce ovšem došel, to nevíme. Fanoušci ale tvrdí, že to může být jeden z následků bojování.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.