top fight logo export web
Paulo Costa ufc mma

Paulo Costa objasnil, proč se neplánuje přesunout ze střední váhy

Na střední váhu má abnormálně velkou stavbu těla, přesto o změně kategorie neuvažuje.

Když se měl Paulo Costa pochlubit, jaká je jeho hmotnost v den zápasu, tak řekl 100 kilogramů. To je na klasickou osmdesát čtyřku poměrně dost. Aby tedy splnil váhový limit, musí umět moc dobře pracovat se svým tělem.

Doposud to Costovi jakžtakž vycházelo, až před duelem s Marvinem Vettorim převážil o devět kilogramů. Kvůli tomu se jejich souboj nekonal ve střední, nýbrž až polotěžké váze. To byla zároveň doba, kdy Dana White na svého zápasníka začal apelovat, aby ze střední váhy zmizel. On jej však doteď neuposlechl.

„Nikdy neodejdu z osmdesát čtyřky. Můžete si říkat, co chcete, ale tohle je prostě má kategorie!“ trvá na svém brazilský bijec, jenž se nedávno opět dostal na vítěznou sérii, když vybodoval Lukeho Rockholda.

„Jednou se mi stalo, že jsem kvůli zranění nebyl schopen splnit hmotnostní limit. Za normálních okolností nemám se shazováním žádné problémy. Navíc se v této divizi cítím velmi dobře. Připadám si zde jako monstrum. Vím, že nikdo jiný tady tak silný není,“ vysvětluje.

„Samozřejmě, mohl bych se přesunout do devadesát trojky a před zápasy skoro vůbec neshazovat, ale proč bych to dělal, když se v osmdesát čtyřce cítím tak dobře? Věřte mi, tohle je má kategorie. Já jsem její král, ještě vám to potvrdím!“ slíbil Costa.