top fight logo export web
aae4487f71c36ba642476e14d6c2e3b4e7d54521

Podle Cormiera je odveta s Jonesem důležitá pro jeho dědictví. Tak proč od ní stále utíká?

Dana White a společně s ním celý bojový svět volá po třetí části tohoto napínavého příběhu, v němž DC dvakrát na Bonese nenašel recept. Cormier si je tohoto nepříznivého rekordu vědom, a ačkoliv ten vroubek hodně připisuje dopingovému skandálu, který se poslední roky s jeho soupeřem nese, pak zároveň tuší, že výhra nad Jonesem by mu napravila reputaci. 

Kolik zbývá současnému šampionovi zápasů, než odejde do důchodu? Jeden, dva, tři? Jisté je, že více jak tři to nebudou, což nám prozradil i on sám, avšak možná to také nebude víc jak jeden. DC je již teď velmi blízko k tomu, aby byl přezdíván nejlepším MMA zápasníkem těžké váhy všech dob, a tak nechce moc hazardovat, ovšem pokud mu jde o opravdovou pojistku, musí napravit to zaváhání, ve kterém dříve zklamal. 

Daniel Cormier v zápase UFC

„Já a on si asi nikdy nepadneme do oka, nikdy nebudeme přátelé. Jsme dva naprosto odlišní lidé s jinými zájmy i s jiným pohledem na věc. Pokud někde veřejně přiznám, že to je dobrý fighter, pak to říkám jenom ze zdvořilosti. Určitě tam 29. prosince nebudu, abych mu popřál hodně štěstí, až se mu podaří vyhrát můj pás,“ reaguje devětatřicetiletý šampion na blížící se vánoční event a spolu s ním i duel o nového krále polotěžké váhy. 

Větší průšvih z pohledu bojových fanoušků, co se na závěr této série těšili, nastává tehdy, když si uvědomí, jak kostrbaté jsou Cormierovy reakce. Chvíli před UFC 230 nám sdělil, že poslední zápas jeho kariéry bude s Jonesem, a jen necelé tři týdny na to dodal, že Jonovi nechce jen tak zajistit boj o pás v těžké váze. V současné chvíli si uvědomuje, co pro jeho reputaci případná výhra nad Bonesem znamenala, ale i tak si vyjednává zápas s Lesnarem. Proč to?

„To máte tak. Když dám Brocka Lesnara, vyhraju tuto ‚sérii‘ 1-0 a můžu v klidu skončit. Pokud ale dám Jonese, stále ta série bude vyznívat 2-1 v jeho prospěch, takže by po mně chtěl ještě odvetu, která by byla spravedlivá, protože já ji kdysi také dostal. Pro můj podpis v UFC by ta výhra nad Jonesem znamenala opravdu neskutečně moc – je to jediný člověk, který mě tu porazil – ale zase si nemůžu na ‚stará kolena‘ dovolit riskovat,“ prozradil. 

Karty byly rozdány a teď už se tedy jenom čeká, v jakém pořadí budou vyloženy na stůl. Teprve pak se dozvíme, jestli po Lesnarovi přijde Jones, nebo zdali Cormier svou kariéru opravdu zakončí, jak nám on říká, „na svém vrcholu“.

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii. Dá se konečně sázet MMA, K1 a box bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají. Zadej také promo kód: Topfight a dostaneš ještě 1000,- Kč navíc! Tak toho využij a něco z toho vytáhni.

Sdílej, ať si tohle přečtou i tví přátelé.

Facebook
WhatsApp
Email
Twitter
LinkedIn

Využij tuto skvělou akci!