top fight logo export web
Poirier vyhra ufc 264

Poirier se bojí Oliveiry i Makhacheva, proto z lehké váhy utíká, zní verdikt Hookera

Dustin Poirier se nechal slyšet, že má potíže splnit limit lehké váhy, proto přechází do veltru. Skutečnost by ale mohla být i jiná.

Takový Dan Hooker například vypozoroval, že Poirierovi pšenka v lehké váze nekvete. Vždy mu chyběl jen kousíček k zisku titulu, ale v samotném mistrovském boji zklamal. V obou případech proti skvělým zemařům.

„Samozřejmě se ho nechci nějak dotknout, ale podle mě Dustin cítí, že se s jedinci jako Makhachev či Oliveira nemůže měřit. Podobně tomu bylo i s Khabibem, to je prostě prvotřídní grappling, na který ani jeho jiu jitsu nestačí,“ poreferoval Hooker.

„Když nyní Makhachevovi vypadl soupeř (Beneil Dariush), UFC oslovilo každého z nás, jestli nechceme naskočit jako náhrada. A jediný Bobby Green se nebál. Dokonce ani Dustinovi, Michaelovi (Chandlerovi) či Tonymu (Fergusonovi) se nechtělo. A to by se ten zápas nekonal v lehké váze, ale buďto v catchweight, anebo rovnou ve veltru.“

„Všichni fighteři cítí, že jim to prostě za ten risk nestojí. Ta odměna není tak vysoká, abyste šli do tak nebezpečného souboje s Makhachevem,“ promluvil Hooker na YouTube kanálu The AllStar.

Nakonec to tedy dopadlo tak, že Makhachev v době absence Dariushe dostal náhradu v podobě Bobbyho Greena, s nímž se střetne v původním termínu, a sice 26. února. Pokud se mu podaří uspět i tady, na kontě bude mít už deset výher v řadě.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.