top fight logo export web
d98f39207c58251bffe9a5625aa67199e8dd04f2

Potvrzeno! Poirier nebo Holloway budou na podzim čelit náletům ruského Orla

Tony Ferguson svou šanci propásl, Conor McGregor si ji musí vybojovat a Dustin Poirier s Maxem Hollowayem ji mají na dosah. O čem je řeč? O další oficiální titulové bitvě, jíž se bude přímo účastnit i Khabib Nurmagomedov. 

Pravá bitva o ten nefalšovaný pás šampiona lehké váhy se uskuteční sice až na podzim, ovšem už na UFC 236 (13. dubna) se dozvíme, kdo bude tím vyvoleným, co se postaví tváří v tvář doposud neporaženého ruskému Orlovi, jehož skóre zdobí 27 po sobě jdoucích výher. Tuto informaci nám potvrdil sám Dana White během tiskové konference v noci z pátku na sobotu. 

„Na UFC 236 nás čekají dva zápasy o dva prozatímní tituly šampionů lehké a střední divize (Max Holloway vs. Dustin Poirier a Israel Adesanya vs. Kelvin Gastelum). Kdokoliv vyhraje, ten bude mít jistotu souboje s pravým šampionem, tedy Khabibem Nurmagomedovem a Robertem Whittakerem, jakmile nám budou oba dva k dispozici,“ potvrzoval White. 

Velký boss se v krátkosti poohlédnul také za Fergusonem, jehož budoucnost (co se zápasů týče) je momentálně nejistá. „Rád bych vám řekl, co s ním bude, ale bohužel to sám nevím. Tony měl možnost bojovat s Maxem, z nějakého důvodu, který zná jenom on, to odmítl a nyní se čeká, co bude dál. Každopádně platí, že nemůžeme stát na místě. Chceš svou šanci? Tak bojuj! Nechceš? Nevadí, dostane ji někdo jiný…,“ vysvětloval.