top fight logo export web
Burns Chimaev Usman

Pozor, změna! Usman nařizuje, aby se titulové šance ve velterové váze už nedávaly „zadarmo“

Protože má na kontě patnáct výher v UFC v řadě, domnívá se, že může určovat podmínky, v jakém pořadí k němu nyní vyzývatelé budou chodit.

Dana White například určil, že jako další bude o pás velterové váhy bojovat Leon Edwards. Ten sice není tak aktivní, jak bychom byli rádi, ale zato se veze na sérii devíti výher. A takováto série se má dočkat odměny.

S tímto plánem ještě šampion Kamaru Usman souhlasí, ale kdo přijde po Edwardsovi, to už bude muset určit nějaký eliminační turnaj. Jde o to, aby se proti sobě v kleci postavili nynější nejlepší zápasníci z velterové váhy a bojovali mezi sebou tak dlouho, dokud z nich nevzejde jeden konkrétní vítěz.

„V posledních letech tu panoval takový divný zvyk, o kterém jsem ani příliš nemluvil, jelikož jsem vždy přijímal zápasy s tím, koho mi UFC zrovna dalo, ale to je teď potřeba změnit,“ řekl Usman, jenž se snaží mít v tomto rozhodování hlavní slovo.

„Masvidal ani Covington neměli na kontě žádné výhry, a přesto jsem jim dal odvetu, protože si to UFC a fanoušci přáli. Edwards poslední roky také nebojoval s nikým pořádným, a přesto mu dám odvetu. Cokoliv ale přijde potom, to už musí být proti někomu, kdo si to skutečně zaslouží. Chci bojovat pouze s těmi nejlepšími, kteří se jako nejlepší nejprve prokáží,“ zněl Usmanův rozsudek.

Poukazoval tak třeba na Whiteovo tvrzení, že hned po Edwardsovi bude bojovat o titul vítěz blížící se bitvy mezi Gilbertem Burnsem a Khamzatem Chimaevem. A šampionovi se to prostě nelíbí.

„Tohle prostě nedává smyls!“ byl jasně proti. „O titul nemůže bojovat ani Khamzat, ale ani Gilbert – a to víte, jak mám Gilberta rád. Už ale nehodlám přihlížet tomu, jak dáváme titulové šance lidem, co naplno neprokázali své kvality. Však je tu ještě Vicente Luque, je tu Belal Muhammad a jsou ti i další, mezi kterými lze uspořádat eliminační turnaj, z něhož vyjde jeden vítěz,“ navrhuje.

„Rozhodně tedy o titul nemůže jít vítěz bitvy Burns vs. Chimaev. Máme zde mnohem více potenciálních kandidátů a ti se všichni musejí utkat mezi sebou, dokud z nich nezbude pouze jenom jeden,“ zní Usmanův plán.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.