top fight logo export web
Chan Sung Jung

Proč bude Korejská Zombie bojovat o titul a Cejudo ostrouhal? Dana White nabídl odpovědi

Spousta lidí se diví, proč se Chan Sung Jung po jedné výhře dostal k bitvě o pás pérové váhy.

Původní variantu představoval Max Holloway, ten se ovšem zranil, a jelikož UFC nemá ve zvyku příliš dlouho čekat, rozhodlo se šampionovi Alexanderu Volkanovskimu zajistit náhradu.

Tou se stal Chan Sung Jung alias „Korejská Zombie“, jenž ovšem prohrál tři z posledních sedmi utkání. Není to moc?

„Tohle jsou prostě věci, které musíme neustále řešit, když se někdo zraní. Věřte mi, rád bych si počkal na takového Gigu (Chikadzeho) a viděl, jak se věci vyvinou, ale byla tu spousta nezodpovězených otázek a my chtěli jednat hned,“ dal se Dana White do vysvětlování.

„Giga se může zranit, může prohrát, může cokoliv, tak jsme vybrali Korejskou Zombie, která mě nikdy nezklamala a momentálně jí v žebříčku náleží čtvrtá příčka. Myslím si, že si to za své působivé výkony z minulosti zaslouží. Cejudo do naší konverzace zatím nespadá, proto nepřipadal v úvahu,“ vyjasnil White pro TSN Network.

Situace je tedy taková, že nás 9. dubna na turnaji UFC 273 bude v rámci pérové váhy čekat titulová bitva. Max Holloway by pak teoreticky mohl vyzvat jejího vítěze.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.