top fight logo export web

Proč bych se měl snažit? To byl Whittakerův úkol, brání se Adesanya kritice

Israelu Adesanyovi je vyčítáno, že si během své titulové obhajoby opět nesáhl až na dno svých možností a naopak vše hlídal z bezpečné vzdálenosti.

Vše tedy dopadlo tak, že z hlavního trháku turnaje UFC 271 byl nakonec jeden z nejnudnějších zápasů na celé kartě. Oba borci to pojali poněkud takticky, zejména u šampiona to ovšem už bylo poněkolikáté, a tak se není čemu divit, že se na jeho osobu strhla kritika.

„Dovolte mi vás upozornit, že si pletete rozdíl mezi útokem na titul a jeho obhajobou. Já jsem šampion, já musím dělat jenom to, co musím, abych si ten titul udržel. Nebylo mou úlohou vyvíjet nějakou aktivitu, o to se měl snažit hlavně Whittaker,“ reagoval Adesanya v rozhovoru u Laury Sanko.

Bodování samotného zápasu však podle mnohých nebylo jednoduché. Hlasy MMA fanoušků i zápasníků se často lišily. Mnozí jako vítěze viděli vyzývatele, druzí nepochybovali o úspěšné obhajobě úřadujícího nigerijského šampiona.

„Whittaker neudělal to, co měl, aby vyhrál. Dostatečně se nesnažil, což není má chyba. Pokud si myslí, že i tak vyhrál, tak je blázen a zjevně popíjel víno s Costou, protože rozhodně neudělal nic, čím by si tu výhru zasloužil,“ konstatoval Adesanya, jehož v divizi střední váhy UFC zatím ještě nikdo nepřemohl. Příště se o to pokusí Jared Cannonier.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.