top fight logo export web
Rockhold Costa

Proč chce Rockhold tak moc zápas s Costou? Však ho může poslat zpátky do důchodu, cítí Cormier

Luke Rockhold si pro svůj návrat vybral velmi náročný zápas, který ho v případě neúspěchu může poslat hodně rychle také zpátky do důchodu.

Zatím to není oficiálně potvrzené, ale už z několika zdrojů, včetně úst samotného Rockholda, zaznělo, že nás v létě tohoto roku bude čekat americko-brazilská bitva, v níž se vítěz opět prodere ke špičce divize střední váhy.

Luke Rockhold se v kleci neobjevil od osudné porážky s Janem Blachowiczem, s nímž se střetl ještě v červenci 2019. Následně si údajně musel uspořádat myšlenky, proto si dal delší pauzu. A když si vše důkladně promyslel, oslovil Khabiba Nurmagomedova, aby mu dělal mentora pro další bojový comeback. A na tento comeback si za tanečního partnera vyžádal Paula Costu.

„Tak nad tímto rozhodnutím mi zůstává rozum stát,“ diví se takový Daniel Cormier. „Rockhold přes dva roky nebojoval, Costa je oproti němu mnohem mladší, hladovější a má hodně co napravovat. Tohle pro Rockholda může být také velmi rychle opět konečná,“ dedukuje.

„Já prostě nerozumím tomu, proč si někdo po tak dlouhé pauze vybírá tak těžkého soupeře. Nevidím Lukemu do hlavy, ale tohle podle mě není fight, na který by se zrovna měl chtít soustředit. Určitě se tu nabízí i jiné možnosti,“ přemítal ve svém podcastu bývalý šampion těžké či polotěžké váhy UFC.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.