top fight logo export web
jiri prochazka 2022

Procházka je dravý jako lev! chválí českého borce McGregorův kouč. Jak předvídá duel s Teixeirou?

Tažení českého borce napříč polotěžkou vahou UFC neuniklo ani světoznámému trenérovi Johnu Kavanaghovi.

Ten působí v irském Straight Blast Gymu (SBG), kde přibližně od poloviny loňského roku figuruje i česká zápasnice Lucie Pudilová, která se zde snaží oživit svou kariéru.

Protože Lucka zavítala na víkendový turnaj OKTAGON 32, společnost jí dělal i trenér John Kavanagh, který stál u zrodu jejího bodového vítězství nad brazilskou soupeřkou Caroline Yariwake Da Cruzovou. A po tomto úspěchu nemohl obdivovat jen svou novou svěřenkyni, ale i dalšího talentovaného českého jedince, který momentálně působí v UFC, kde v červnu bude útočit na titul šampiona polotěžké váhy.

„Právě jsem o tom shodou náhodou mluvil a musím se jedině opakovat. Jiří Procházka je podle mého naprostý fenomén, jehož neortodoxní a možná i revoluční styl bych přirovnal k takovému Mikeu Tysonovi. Je to nadějný mladý lev, který toho může v UFC hodně dokázat,“ odpověděl John Kavanagh na otázku redakce Top-Fight.cz na ostravském turnaji OKTAGONu.

Jak tedy tipuje Procházkův duel s Gloverem Teixeirou?

„Předpokládám, že půjde dost možná až o jednoznačné utkání, které skončí Procházkovou výhrou. Bude záležet na tom, jak agresivně do té bitvy vstoupí. Pokud do toho dá všechno od prvních sekund boje, může z toho být ještě výhra v prvním kole. Osobně bych si ale tipl, že si spíše bude dávat až přílišný pozor na Gloverovu zem, a tak to KO přijde až ve druhém kole,“ dodal pro Top-Fight.cz Kavanagh.

Duelu mezi Jiřím Procházkou a Gloverem Teixeirou se dočkáme 11. června na turnaji UFC 275, který se bude konat v Singapuru. Na téže kartě vystoupí i šampionka Valentina Shevchenko s vyzývatelkou Tailou Santos či Weili Zhang s Joannou Jedrzejczyk. Napínavý nepochybně bude i duel mezi Robertem Whittakerem a Marvinem Vettorim.