top fight logo export web

Procházka: Na Teixeiru vlétnu s pořádnými béjépéčkami. Chci mít zápas od začátku do konce pod kontrolou

V sobotu 7. května bude mít Jiří Procházka historickou možnost zabojovat o pás polotěžké váhy UFC. A z jeho slov je už teď patrné, že se vůbec nemůže dočkat.

Doposud je jeho nejvíce emotivním a oblíbeným zážitkem výhra titulu v japonském Rizinu. Tento úspěch by ale mohl trumfnout ziskem mistrovského pásu v UFC. Aby se mu to však povedlo, musí nejprve srazit z trůnu současného šampiona, jímž je ostřílený dvaačtyřicetiletý brazilský veterán Glover Teixeira.

„Jsem za tu příležitost moc rád a doufám, že vše vyjde, jak má. A pro naši zemi, s poměry, ze kterých pocházím, a s kulturou, co mám odsud zažitou, dokážu, že jdou dělat světové věci na té nejvyšší úrovni. 7. května si pro to jdeme, jasně a nekompromisně,“ informoval prostřednictvím deníku Sport český samuraj, jenž se už za několik dní představí v americkém Phoenixu, kde začne po boku Henryho Cejuda pilovat svou zem.

Glovera však bude chtít zneškodnit svými zbraněmi, nikoliv hrát jeho hru. „Nechci nic predikovat dopředu, ale mohu říci, že ze sebe v souboji vydám to nejlepší a půjdu tam s béjépéčkama na max! Konkrétní strategii si zatím nechám pro sebe a nebudu s tím nijak vylézat. Nicméně i soupeř může vědět, že se posunuji ve wrestlingu, zaměřuju se na to. A postoj jedu konstantně nonstop. Takže wrestling a zem je teď pro mě jasná věc.“

Co se tedy týká jeho přístupu k boji, ten má být poměrně jednoznačný. „Chci se stát mistrem, válečníkem, který bude mít jasně pod kontrolou celý zápas od začátku do konce. Chci soupeři přímo velet. A to jsou věci, které nechci úplně říkat nahlas, ale je to ve mně. Vždy, když se o tom s někým bavím, tak tohle je přesně to mistrovství, o němž mluvím,“ dodal skrze deník Sport Procházka.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.