top fight logo export web
tereza bleda oktagon

Řeči o dopingu jsou pitomost, hájí svoji svěřenkyni André Reinders

Historicky první šampionka OKTAGONu Tereza Bledá zatím ničí svoje soupeřky až s děsivou lehkostí. Maybelly Lima měla jeden z největších talentů tuzemského MMA prověřit po všech stránkách, ale po dvou minutách bylo vymalováno.

Brazilka nabídla snadný takedown a poté dostala nálož loktů, které jí vůbec nechutnaly. Byla to pro ni první prohra před limitem a teprve druhá v kariéře. Schopnosti a potenciál dvacetileté bojovnice krásně zhodnotil její trenér André Reinders.

„Je to vážně něco neskutečného. Klobouk dolů před ní. Od ostatních holek je odskočená, což ale spousta lidí bohužel nedokáže ocenit. Tereziny fighty totiž většinou končí velmi rychle a někomu se může mylně zdát, že místo kvalitních soupeřek před ní stojí jenom snadná potrava. Tak to ale vůbec není. Její zápasy jsou snadné proto, že si je snadnými dělá ona sama. A to i když proti ní stojí nějaké vážně silné jméno. Jako naposledy právě Mabelly Lima, kterou předtím ještě nikdo nikdy neukončil. Až přišla Tereza, které to trvalo ani ne dvě minuty.“

Dominantní výkony a svalnatá postava jsou občas terčem jízlivých poznámek fanoušků o možném užívání zakázaných látek. Důvěře samozřejmě škodí i fakt, že OKTAGON své zápasníky netestuje. André se ale proti podobným nařčením důrazně ohradil a vysvětlil, kde se vzala brutální síla, kterou šampionka disponuje.

Doping? Pitomost!

„Je to jeden z největších talentů, co jsem kdy viděl. Opravdu vůbec nechápu, když ji nějací lidé křivě obviňují z dopingu. Je to naprostá pitomost, navíc bych tohle nikdy nedovolil. Tereza sem přišla ve svých sedmnácti letech a žádné hormony samozřejmě nebrala a nebere. To by bylo přes veškerou mou etiku. Svou sílu si skutečně získala pravidelným cvičením. Sama mi vyprávěla, jak jako malá sledovala tátu, jak učí bráchu klikovat. Tak se pak zavřela do pokojíku a kliky začala trénovat taky. Navíc odmala plavala a sportovala. Základy MMA se učila už v Mariánských Lázních, kde předtím trénovala. Pod Petrem Macháčkem z Hanuman Gymu si pak připsala i své první amatérské zápasy. U mě jsme její schopnosti dál rozvíjeli a já velmi brzy poznal, že pověsti o ní rozhodně nelhaly. Její talent byl hned poznat.“

Tereza Bledá a UFC

Cílem a velkým snem Bledé je UFC. Pokud by vše vyšlo během jara, má šanci stát se nejmladší bojovnicí v historii organizace, což by byl také obrovský úspěch. O tom, že by se Tereza za oceánem neztratila André vůbec nepochybuje.

„Myslím, že ten krok do UFC by zvládla už teď. U žen není ta propast v MMA tak hluboká, navíc Tereza je vážně obrovský talent. Někdo může namítnout, že jí chybí zkušenosti, což je samozřejmě pravda. Její fyzické schopnosti, drive i způsob boje však spoustu nedostatků předčí. Výsledek s Mabelly Limou ostatně mluví sám za sebe.“

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se často rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii a dají se sázet bojové sporty bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají.