top fight logo export web
novotny white soud

S tím bodováním zápasů v UFC je už potřeba začít něco dělat, naléhá Cormier a ukazuje na chyby

Turnaj UFC 273 přinesl několik skvělých zápasů, bohužel jejich kvalitu potom dost snížily chybné úsudky bodových rozhodčích.

Už se na toto téma vyjádřil Dana White, už se na něj vyjádřil i John McCarthy a nyní přidává svůj názor do oběhu i bývalý šampion dvou hmotnostních divizí Daniel „DC“ Cormier.

Podle něho jsme na hlavní kartě turnaje měli hned dva případy, kdy se dal verdikt bodových rozhodčích minimálně zpochybnit. Jednou to bylo při duelu Gilberta Burnse s Khamzatem Chimaevem, kde prvně jmenovaný rozdal více signifikantních i silových úderů a dle dobré poloviny publika měl vyhrát, ale prohrál, a druhá chyba nastala v případě titulového duelu Aljamaina Sterlinga s Petrem Yanem.

„V UFC máme už dlouhodobě potíže správně bodovat zápasy a myslím si, že už je na čase, aby se s tím konečně začalo něco dělat. Když se na to podívám, tak je prostě špatně, aby první kolo zápasu Sterling vs. Yan vyhrál Sterling. Kdokoliv mu dal to první kolo, je prostě blázen, jenže tak to prostě u nás bylo,“ stěžoval si Cormier.

„Další věc je ta, že druhé kolo Sterling už vyhrál, ale problém je v tom, že každý, kdo má dvě oči, ten ví, že ho měl vyhrát jasně 10-8, nikoliv jen 10-9. Takže když si to sečteme, první kolo jde za Petrem, druhé 10-8 za Aljem, tak tu ve finále máme remízu. A to je výsledek, kterého jsme se měli dočkat a proti kterému by nikdo nic nenamítal,“ řekl DC pro ESPN.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.